| Denysse2000 a întrebat:

As avea si eu nevoie de ajutor,curand as vrea sa ma tund in scari pentru. ca am vazut la o colega de-amea k isi facuse parul asa si-mi placea si mie(si nu mi se pare k ar fi cine stie ce diferenta de asimetrica intre mine si ea)Singura problema ar fi ca am cautat pe net si la majoritatea tunsorilor in scari spune ca e o coafura buna pentru parul subtire si "lins de vaca" adica cum il are colega mea,dar eu am parul cu mult volum, des, gros si nu stiu daca mi s-ar potrivi o astfel de tunsoare.Pareri? Cine are parul tuns in scari si ce tip de par are? Fundittza, thanx!

Răspuns Câştigător
| selysol a răspuns:

Salut eu sunt tunsa in scari si am si in clasa 2 fete tunse astfel eu am parul normal adica nici prea mult nici prea putin e la limita normalului si urasc ziua cand m-am hotarat sa ma tund asa sunt nevoita mereu sa il intind ca sa imi stea lins si frumos ca daca nu il intind parca am o tufa tropicala sta ca dracu` iarta-mi expresia la fel si la colegele mele si ele si-l intind acum imi sta mai bine ca mi-a mai crescut in legatura cu parul tau depine cate scari iti faci cu cat ai mai putine cu atat sta mai drept daca te tunzi e decizia ta happy

7 răspunsuri:
| DumiY a răspuns:

Eu am parul des cu fir gros si cret dar nu foarte si m-am tuns acum doua zile in urma in scari si imi sta bine. Insa depinde cum te tunde aceea frizerita nu toate tund la fel. Acum nu prea imi place cum m-a tuns e in forma de V. M-am tuns acum 3 luni la o alta frizerita in scari si atunci era mai super mi l-a si rarit. Acum e decizia ta! Daca nu esti chiar sigura mai gandeste-te.winking

Răspuns utilizator avertizat
| OanaSiCamAtat a răspuns:

Pai eu nu am parul tuns in scari si il am mediu spre lung. vreau si eu sa ma tund dar nu in scari. Singura ta modalitate cred ca ai putea sa te faci cu placa sau sa-l vilezi depinde de parul tau si de ce fel l-ai vrea.

| RamonaRay a răspuns:

Hei!
Nu prea cred ca merge foarte bine daca ai mult volum...Adica nu o sa fie cum ai vazut tu la colega tawinking
Poate gasesti altfel de tunsoare. ceva mai scurt poate si o sa arate foarte binebig grin

| Denysse2000 explică:

Ooo si am uitat sa precizez ca am parul lung.

| zuziktacrazy a răspuns (pentru Denysse2000):

Daca ai la indemana o placa de intins parul, te poti tunde in scari, dar trebuie sa te intinzi cu placa de cate ori trebuie sa-ti stea parul bine.Am si eu parul tuns in scari, firul gros, si cu mult volum, si trebuie sa-mi intind de fiecare data parul.

| Sonii a răspuns:

Eu am parul tuns in scari. Si am parul ondulat si cu volum si imi sta foarte bine. Tu fiindca ai parul lung o sa-ti stea bine. Daca ti se pare ca ai prea mare volum spune-i la coafeza sa ti-l rareasca, cum am facut eu. Am uitat sa mentionez ca eu am parul fin.
Eu cred ca ti-ar sta foarte bine.