| anonim_4396 a întrebat:

As dori sa cumpar un kimono japonez, dar nu unul de carate, ci unul din acelea care se poarta la festivaluri. Am cautat peste tot, dar nu am gasit nimic. Imi puteti spune un site care are asa ceva?

Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

Http://goo.gl/yyKynT
Cel mai sigur gasesti pe site-uri din afara, aici nu cred ca sunt, si daca sunt au niste preturi exorbitante.

5 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

In orasul tau nu este vreun magazin chinezesc? Daca da, mergi acolo si vorbeste cu cei de acolo sa te ajute si sa-ti faca ei o comanda de asa ceva, pentru a nu te mai complica cu transport si taxe vamale.

| CuriousStuff a răspuns (pentru MihaelaDart):

Si crezi ca o sa-i plateasca ei taxele vamale si transportul? Ba dimpotriva, o sa-i mai puna si un pic de adaos peste acele taxe. Mai bine iesi daca iti comanzi tu direct.

| MihaelaDart a răspuns (pentru CuriousStuff):

Ajunge la acelasi pret. Normal ca cei care comanda in locul ei isi vor pune taxele de transport si cele vamale.
Eu am comandat asa ceva (din America) cand nu am gasit acel ceva in oras si am iesit exact pretul din oras, desi nu m-am mai zbatut eu sa merg la posta vamala sa platesc taxe.

| Kandia15 a răspuns:

Ebay sau amazon

| KatelynDragutza a răspuns:

Gasesti pe site-uri japoneze, iar daca ai vreo ruda in Japonia, poti s-o rogi sa iti aduca acel kimono.