| lll0veee a întrebat:

Culoarea parului meu este saten, acum o lună am fost la Vopsit, am vrut gri la varfuri. Mi l-au decolorat pana varfurile au prins culoarea de castaniu deschis si au bagat o culoare gri foarte inchisa care se vedea doar la lumina. Dupa prima spalare s-a luat toata culoarea de gri si am ramas la varfuri cu castaniul deschis. Credeti ca pot obtine gri deschis cu un sampon gri?(am cumparat deja un sampon de la Kallos dar nu stiu cat timp sa il las pe varfuri si daca va functiona)

Răspuns Câştigător
| Anda357763 a răspuns:

Nu stiu daca o sa mearga ..si eu m-am spalat cu sampon colorant gri de la kallos pentru a imi scoate acel galben din parul blond si la mine a mers ca era deschis la culoare ..adica samponurile astea eu stiu ca merg pe parul deschis la culoare.dar incearca, rau nu face..trebuie sa stea pe par in functie de cat de deschis sau inchis e parul tau ..eu il lasam 20 de minute si depinde si de ce rezultate vrei. daca vrei gri deschis, eu zoc sa-l lasi cat mai mult, nu stiu cum va functiona.dar ti-am zis, rau nu face.

| lll0veee explică (pentru Anda357763):

Am cumparat mai bine vopsea gri. happy urmeaza s-o incerc maine, iar samponul o sa-l folosesc pentru. intretinerea culorii. Mersi oricum ❤

1 răspuns: