| BlackR0se a întrebat:

=D
Vreau sa imi fac si eu gauri in urechi.=D
Care este procedura?
Te doare?:-s
Bineinteles, la un spital, ca nu ma apuc sa ma gauresc singura laughing.
Multumesc anticipat!
Fundita!

Răspuns Câştigător
| FFAP a răspuns:

La bijuterii, gaurile cu cerceii medicinali costa in jur de 8 lei. Platesti practic doar cercelul, a carei culoare (pietricica) ti-o alegi tu. Pisca putin, o saptamana porti cercelul medicinal, te speli cu ei, dormi cu el, dupa care esti libera sa-l schimbi. Daca simt o bubita in zona gaurii e o punga mica cu puroi care vrea sa inchisa gaura. Ungi cu kanamicina cercelul, il bagi inapoi, apesi pe gaura, repeti asta in fiecare seara. In 3 zile dispare, poti schimba definitiv cercelul. Bafta!

5 răspunsuri:
| briquette a răspuns:

Buna! happy
Pai mergi acolo ii vei spune doamnei de acolo une vrei gaurile, iti va face un semn cu marker.ul si apoi iti da gaurile, eu una n-am simtit nimic, cercelul inainte de a fi introdus in ureche este dezinfectat cu spirt, de aceea te va ustura foarte putin cateva minute, apoi no problemhappy!

| SadRomance a răspuns:

Mai bine fa-i la spital si introdu-ti prima data cercei medicinali ca sa nu ai probleme, sa nu se infecteze, acei cercei(bobite se mai numesc) ii porti 1 luna. Poti sa ii faci cu pistolul, doar te ustura putin, cu acul e mai dureros.

| sfdshsnsa a răspuns:

Nu te doare, doar o secunda, cand iti da gaura cu pistolul, atat.Te doare foarte foarte foarte putin daca misti cercelul in ureche, insa durerea asta trece dupa 3-4 zile.Eu am cercel de 1 an, si sincer m-am plicitsit, nu-l mai port, chiar am patit ceva din cauza lui, poti sa vezi daca vrei ce am patit daca te uiti la intrebarile mele.Numai bine si curaj tongue

| noob a răspuns:

Fa una si in cap!

| SophiaRawr a răspuns:

Nu trebuie neaparat la spital. La anumite magazine cand iti cumperi cercei sau pierce iti face gaura pe loc.