| a întrebat:

Daca nu mai mananc dupa ora 17 sau 18 (5-6), o sa pot da cateva kilograme jos intr-o saptamana? Weekend-ul viitor sunt invitata la o nunta, chiar sambata viitoare, pe 1 septembrie. Si as vrea cateva kilograme jos, dupa ce m-am ingrasat putin zilele acestea...am mancat aiurea sad. Deci, credeti ca daca nu mananc dupa 17-18 (ora) si mananc in timpul zilei orice in afara de paine, carne dulciuri, etc, si cu un program de sport, cateva minute dimineata, cateva minute seara, o sa dau jos ceva? Dau FUNDA la cel mai bun si rapid raspuns! kiss

Răspuns Câştigător
| miamia1 a răspuns:

Ai grija si de dieta, dar nu sunt suficiente "cateva minute de sport". Daca vrei rezultate perceptibile, dimineata fa 15 minute jogging si seara la fel, plus 50 abdominale, 50 extensii, 10 flotari, 35 genoflexiuni, pe care le faci in felul urmator: 25 abdominale, 25 extensii, 5 flotari, 15 genoflexiuni si repeti figura inca o data, daca poti de doua ori, ar fi perfect. Ai grija sa te incalzesti bine inainte de orice exercitii sportive. Te pup si sa te simti bine la nunta!happy:*

| explică (pentru miamia1):

Multumesc din suflet pentru sfaturi kiss multumesc happy

| explică (pentru miamia1):

Multumesc din suflet! O sa ma preocup mai mult de sport, pentru ca suna bine ce mi-ai recomandat tu kiss merci!

14 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Si poți bea ceai depurativ fierbinte, mergi si cumperi de la farmacie, acest ceai, topeste grăsimea

| SimonaNicoletaღ a răspuns:

Bunahee hee.
Deci ai reusit sa dai acele kg jos?
Cum a fost la nunta?
Sunt curioasa. big grin.

| explică (pentru SimonaNicoletaღ):

happy Am reusit sa dau jos 2-3 kg, pentru ca a fost un timp prea scurt o saptamanahee hee. Iar cat despre nunta, a fost minunat love struck! Pe ziua am fost domnisoara de onoarehee hee si am si tinut lumanarile, iar seara (noaptea) am dansat non-stop laughing. Si mi-a placut la nebunie tortul love struck (a fost cu martipan, iar eu ador martipanul love struck)hee hee! A fost frumos!

| SimonaNicoletaღ a răspuns (pentru ):

Foarte tare!

| miamia1 a răspuns:

Cum e? La ce greutate ai ajuns acum? happy

| explică (pentru miamia1):

Hey! Acum am 46 de kg. Aveam 49 si am scazut cateva in timp, si m-am mentinut happy! E bine. Am 1, 59- 1, 60 m inaltime. E chiar binehee hee.

| Pufulinna a răspuns:

Pai nu depinde neaparat de faptul ca tu nu mai mananci de la orele 17 si 18. Trebuie sa iti faci un regim sanatos de viata, iar tu vad ca ai exclus carnea de pe lista alimentelor permise. Poti sa mananci carne fiarta de pui caci e foarte sanatoasa si nu te ingrasi, cat mai multe fructe si legume + 2l de lichide, iar sport ti-as recomanda alergatul, putin dimineata si putin seara. Poti sa mananci si pana la ora 19:00 insa dupa faci sport, nu te pui in pat sau la PC.
Mult noroc!

| explică (pentru Pufulinna):

Multumesc mult! eu una ador fructele si legumele, dar cu 2l de lichide o sa-mi fie mai greu deoarece nu prea beau asa mult (lichide)... oricum, o sa ma straduiesc! Merci kiss

| Cosmin86 a răspuns (pentru Pufulinna):

Poti chiar sa mananci dupa ora 19

| pantera_1547 a răspuns:

Nu ar fi rau daca ai incerca nu ar fi rau dar un mic sfat nu exagerawinking.

| Lazar_Alexandra_1995_xlNc a răspuns:

Sigur ca o sa slabesti!big grin Ai grija ce mananci. Tine minte ca bauturile carbogazoase, pastele, sarea si guma de mestecat baloneaza. Sper ca o sa te descurci. Depinde de vointa ta!big grinbig grin

| explică (pentru Lazar_Alexandra_1995_xlNc):

Multumesc mult kiss esti o scumpete! kiss