| NoNaamexD a întrebat:

Hey,TPU! Dau funditaaa >: Bun deci,stiu ca mai este mult pana la Halloween,dar imi place sa ma pregatesc din timp. Stiti cumva cum pot sa-mi fac un costum de cadana [musulmana],ca in filmele turcesti ^^]? Daca da,va rog frumos sa-mi ziceti cum... daca nu,dati-mi idei de costume frumoase,nu ceva de genul fantoma, vrajitoare, etc. Dar cel mai mult vreau costum de cadana! Multumesc mult + fundita big grin

Răspuns Câştigător
| IrinaElena01 a răspuns:

Poti sa iti iei o fosta de la mama ta, daca are mai lunga neagra sau orice alta culoare, iei voal de la magazin si o rogi pe mama ta sa iti puna elastic ca sa il poti purta pe corp. Il bagi pe sub fusta ca sa para mai mare laughing. Iar la bust trebuie sa iti iei ceva naspa, urat sa nu iti placa de loc, atunci completezi foarte bine imbracamintea. happy

2 răspunsuri:
| IrinaElena01 a răspuns:

Mai bine îţi confecţionezi tu, sigură din ce ai. Nu cred că o să găseşti online. Sau dacă găseşti sunt peste 100 de lei.

| NoNaamexD explică (pentru IrinaElena01):

Pai da, aste e si ideea.Dar cum? Pentru ca no... big grin Nu prea stiu cum sa-mi confectionez. Poti sa ma ajuti :'>?

| IrinaElena01 a răspuns (pentru NoNaamexD):

Poti sa iti iei o fosta de la mama ta, daca are mai lunga neagra sau orice alta culoare, iei voal de la magazin si o rogi pe mama ta sa iti puna elastic ca sa il poti purta pe corp. Il bagi pe sub fusta ca sa para mai mare laughing. Iar la bust trebuie sa iti iei ceva naspa, urat sa nu iti placa de loc, atunci completezi foarte bine imbracamintea. happy