| SophieAnne a întrebat:

As vrea sa am parul gri (silver). Am o intrebare. De fapt mai multe big grin Ce ar fi mai indicat: sa imi decolorez parul pana la alb (blond platinat sau gri) sau pana la blond si apoi sa il vopsesc gri? Ideea mea era sa ma fac apoi mov, si as vrea atunci cand se va duce sa se deschida intr-o nuanta de roz..de aceea ma gandesc ca daca l-as decolora doar pana la blond, cand s-ar deschide movul s-ar duce si gri-ul si se va vedea si roz si galben, ceea ce nu arata tocmai ok. A doua intrebare: Daca ma vopsesc mai intai albastra, dupa ce se duce putin si ma dau cu mov peste, o sa mi se deschida in roz sau o sa se vada si urme albastre? M-ati putea ajuta? Care e parerea voastra? (Sunt, intr-adevar, extrem de pasionata de aceste culori mai "crazy" big grin ) Multumesc

5 răspunsuri:
| Ramina a răspuns:

Eu zic sa te duci la salon pentru blond, mai ales cel gri este foarte greu de obtinut si o sa iti arzi parul de multe ori fara rezultat incercand sa il decolorezi singura.
Cunosc multe fete care au incercat sa se faca singure blond gri si ori le-a iesit blond mustar ori le-a cu iesit suvite foarte inchise

| DenisaNicoletaG a răspuns:

Du-te la salon.winking

| SophieAnne explică (pentru DenisaNicoletaG):

Doamne, oameni buni chiar nu va stiti abtine de la astfel de comentarii? Pe bune daca voiam un astfel de raspuns ma duceam direct la cutia cu rumeguş a pisicii vecinului. Bineinteles ca o sa ma duc la salon, da ma gandeam ca POATE stie careva, inainte sa ajung eu pe acolo. Mi-ar fi fost de folos parerea mai multor oameni care au trecut pe aici. Multumesc de raspunsul deloc folositor. m-am prins si eu ca n-o sa mi-l vopsesc singura

| DenisaNicoletaG a răspuns (pentru SophieAnne):

Noi ne-am spus o parere, daca ai luat o in calcul bine daca nu si mai bine, nu te supara happy

| Loeska a răspuns:

Daca ai culoarea parului inchisa, ar trebui sa-ti vopsesti parul in nuante mai deschise pana ajunge aproape de blond, dar nu intr-un interval de timp scurt, altfel parul tau se va deteriora.