| Hatice97 a întrebat:

Exista in Bucuresti vreun coafor/ salon de infrumusetare unde daca ma tunde sa nu se vada afara de loc..sa fie un loc mai inchis si doar pentru femei ( sunt musulmana si port batic " hijab") Va Multumesc!

6 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Ei,na!---crezi ca sunt atat de multe musulmance traditionaliste cat sa justifice existenta unui salon numai si numai pentru ele? Majoritatea saloanelor mari de infrumusetare iti pot oferii un spatiu mai ascuns privirii(daca ceri!).

| Hatice97 explică (pentru alessia5158):

Nu am zis ca e un salon doar pentru femeile de religie musulmana si nu suntem traditionaliste ci doar ne respectam religia..si care ar fi numele saloaneleor unde pot sa cer sa fie un spatiu ascund? Multumesc

| alessia5158 a răspuns (pentru Hatice97):

"traditionalist-a", conf, dex inseamna "cel care respecta traditia" --- nu este nici pe departe o jignire! Cunosc musulmance ( din generatiile f. tinere) care nu sunt atat de conservatoare--- ele frecventeaza saloanele obisnuite cu clientela feminina fara a cere un spatiu izolat, special si numai pentru folosinta lor exclusiva.

| Hatice97 explică (pentru alessia5158):

Am inteles..eu am crezut ca acest cuvant insemna altceva

| Hatice97 explică (pentru Hatice97):

Deci care sunt acele saloane la care pot cere sa ma tund intr-un spatiu izolat?