| ƒαηтαѕу a întrebat:

Hey,TPU.
Ma simt cam jenanta sa va spun, dar am 12 anilaughing 1.50 (cam pitica) si vreo 48-50 asa de KG.
Stiu ca sunt cam grasa..adica nu arat, de 48 arat mai putin de vreo 43-45 asa,desi nimeni nu mi-a spus ca sunt grasa, asa ma simt...
Cum pot sa slabesc in afara de a nu mai manca mancaruri grase?
Ceva?
Adica sa slabesc vreo 4-5 KG asa...In maxim 1 Luna-2.
Pls,dau funda!

Răspuns Câştigător
| NCL a răspuns:

Bea multa apa pe zi si apucate de alergat! sa stii ca e foarte bine si pentru organism si pentru tine, plus de asta vei dormi si mai bine. abtine-te de la dulciuri si cam asta-i alearga 1 km jumatate 2 cat poti tu! si intr-o saptamana vei da un kg garantat plus si corpul tau va arata mult mai ferm!

6 răspunsuri:
| yuyubarbie19 a răspuns:

Incearca sa mananci putin si des. Sa nu consumi multe calorii zilnic.Fa mult sport : rolele si bicicleta sunt o modalitate. Evita de a manca lucruri nesanatoase. Poti sa porti si haine care sa nu iti scoata in evidenta greutatea pana ce vei reusi sa slabesti.Nu de rusina de corpul tau. Fiecare dintre noi are un defect fizic. Mult succes.

| JusTPauL a răspuns:

La inaltimea ta ar trebui sa ai aproximativ 40KG. Asa se calculeaza, ex: la baieti daca ai 1.50 inaltimea 50KG e bine, dar la fete cu 10KG mai putinbig grin
Eu la 12 ani aveam 1.60-1.70 parcalaughing
Oicum nu esti grasa ar fi ok daca ai mai creste putin, poate m-as da si eu putin la tinesmug

| JusTPauL a răspuns (pentru ƒαηтαѕу):

O idee ar fi sa mergi la salabig grin
Eu la inceput nu stiam cum sa trag la sala si am tras ca p.laughing si am slabit 5 kg in 10 zilestraight face nu-i bai da vroiam musculaturalaughing)

| Flaviucu a răspuns:

Alearga 30-50 minute pe zi pana transpiri. La 1.50 si 50 kg nu mi se pare ca esti grasa happy

| oDiana a răspuns:

Pai nu stiu. Mama are 33 de ani si bea un ceai silhouette help happy il gasesti la farmaciehappy Nu stiu daca il pot bea si copii dar nu stiuhappy Incearca sa intrebi la farmaciehappy