| Niculae_Raluca_1998 a întrebat:

Nu stiu cate adolescente se confrunta cu aceeasi chestie ca si mine, dar eu una nu mai suport. Imi creste par pubian in afara "ariei de acoperire" si nu pot sta si eu relaxata cand trebuie sa merg la strand, mare, etc. pentru ca desi ma epilez imi raman punctulete si ma si irit. M-am hotarat sa imi epilez parul care creste mai mult decat e cazul la salon, dar mi-este rusine pentru ca este mult si am si doar 15 ani si mi-e si frica sa nu ma doara si pe de alta parte m-am saturat sa ma fac cu lama si sa imi creasca din ce in ce mai mult si mai gros firul de par. Sfaturi si recomandari, va rog?

4 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

NU te mai epila cu lama, indiferent de zonă. Cu cât de epilezi mai mult cu lama, cu atât îţi va creşte mai mult. Mergi la salon fără ruşine şi epilează-te cu ceară. Nu ai de ce să fii jenată, că acolo nu se duc persoane fără nici un firicel de păr, te asigur.

Toate cele bune!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa te epilezi tu, acasa, folosind crema.

| Peaches a răspuns:

Pai, eu cred ca la salon cu asta se ocupa tipa respectiva, cu epilatul. Si cred ca de asta s-a specializat in meseria ei, ca sa rezolve tot felul de astfel de probleme. Vreau sa spun ca nu trebuie sa-ti fie jena, asta e meseria ei si pentru asta e platita. Cred ca a vazut lucruri mai rele decat ceea ce ai tu. Tu nu stii decat ca tu ai mai mult par, dar nu stii cu ce probleme au fost alte fete la salon, nu-i asa? Du-te la salon, vezi cum procedeaza si, daca te crezi in stare apoi, fa-o singura acasa.

| lalaland a răspuns:

Si eu am problemele astea. Imi creste si pe burtica, picioare, "in afara ariei de acoperire" cum ai zis si tu laughing
Habar nu am ce sa fac. Cel mai probabil o sa mor, dar am sa incerc sa dau peste tot cu epilatoru, in afara spatelui..acolo nu am ce sa fac, il las asa si sper la ce-i mai bine laughing Incearca ceara, ti-l da jos imediat, dupa aia doare vreo 20 de secunde, dar nu ai sa mori. Succes!