| anonim_4396 a întrebat:

Stiti cumva daca Masca-gel pentru ochi cu extract de caviar de la AVON e cu adevarat buna? Poate provoca alergii? Dau funda. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Oana92 a răspuns:

Orice produs cosmetic poate provoca alergie. De fapt, orice produs in general poate provoca alergie, daca ai o anumita sensibilitate.

2 răspunsuri:
| Byanca43M a răspuns:

Salut! Si eu si mama mea suntem reprezentante la Avon si singurul lucru pe care ti-l pot spune e sa il cumperi cu incredere. Acum daca poate provoca alergii, depinde de caz: doar sa nufi avut probleme serioase cu pielea sau boli. Pana acum nu am primit nicio plangere. Tot ceea ce trebuie sa faci e sa respecti modul de utilizare si sa lasi masca sa isi faca treaba. Sa ai o seara frumoasa!

| Florentina9210 a răspuns (pentru Byanca43M):

Pai logic ca tu automat o recomanzi ca fiind buna, ca doar na, esti reprezentant la Avon, desi aceste produse nu sunt bio, pot provoca alergii si alte probleme. Depinde de pielea fiecaruia.
De exemplu, eu am folosit de la ei o mascara si dupa ce am aplicat-o ma usturau ochii.