| Panteraa a întrebat:

Stiu ca e prea devreme, dar asta e. Anul acesta am banchetul de a 8-a si vreau foarte mult sa port tocuri. Problema este ca sunt inalta (am 1, 70) si cred ca m-as simti ridicol sa fiu printre cele mai inlate de acolo. Ce pantofi imi recomandati?

Răspuns Câştigător
| RandomGirl a răspuns:

Hey! Si eu sunt inalta ba mai mult am 1, 74, dar la banchetul de a 8-a am purtat pantofi cu toc de 5cm din acea cauza ca si tine sa nu par ridicola; dar acum nu as face asta, daca esti inalta de ce sa fii cea mai inalta? Ce daca ceilalti o sa se uite la tine, o sa iti gaseasca un alt defect chiar daca iti iei pantofi cu un toc mai micut, simte-te bine in pielea ta si alege o incaltaminte care sa iti placa, sa te simti frumoasa si sa nu conteze parerea celorlati. E seara ta, tu o sa stralucesti, tu o sa fii cea admirata! Mereu o sa existe invidiosi, important e sa nu pui la suflet si sa-i mai dai dracu'. Oricum dupa miezul noptii majoritatea fetelor o sa isi dea tocurile jos, deci un dau un sfat foarte valoros, ia-ti o pereche de balerini pe care vezi tu cum o ascunzi intr-o punga de cadou, iti iei o gentuta mai mare, dar decat sa stai in ciorapei mai bine asawinking
Bafta la testele nationale in primul rand si in doilea rand sa te distrezi la banchet!
O seara placuta happy

| Panteraa explică (pentru RandomGirl):

Multumesc din suflet. Chiar m-ai incurajat mult.

| RandomGirl a răspuns (pentru Panteraa):

Cu placere! Raspunsul meu tot din suflet a fost, mai ales ca eu deja am trecut prin asta happy

| Panteraa explică (pentru RandomGirl):

In ce clasa esti acum? Si multumesc inca odata. Nici nu ai idee cat de bine ma simt dupa cele auzite.

| RandomGirl a răspuns (pentru Panteraa):

Sunt a 12-a. Stai linistita happy

| Panteraa explică (pentru RandomGirl):

Bafta si tie ca tot ai bacul. happy

| RandomGirl a răspuns (pentru Panteraa):

Mersi mult happy

19 răspunsuri:
| ღSupradozaDeViseღ a răspuns:

Cam in aceeasi situatie sunt si eulaughing. Deci eu ma gandeam sa imi iau o pereche de pantofi cu toc mai micut, dar totusi sa fie foarte draguti.Si ma gandesc sa imi pun si o pereche de sandalute sau balerini cu talpa joasa, pentru ca nu imi cam vine sa cred ca o sa pot sta toata seara cu tocuri.Deci iti recomand tocuri mici, poate de 6-7cm.Sauuu...daca tu chiar iti doresti sa porti tocuri inalte, si ce daca? Nu prea cred ca o sa te simti ridicol sa fi cea mai inalta/printre cele mai inalte.Deci...fa ce vrei, doar sa te simti bine. Sper ca te-am ajutat. Bye kiss

| Panteraa explică (pentru ღSupradozaDeViseღ):

Nu vreau tocuri inalte. Vreau doar sa fiu si eu mai eleganta si chiar as vrea niste tocuri avend in vedere ca de obicei nu prea port desi stiu sa merg pe ele. Cred insa ca si cu tocuri mici tot o sa fiu prea inalta. Sunt singura asa inalta din clasa mea si mai sunt vreo 2-3 fete in celelalte clase la fel de inalte ca mine. Ca despre balerini oricum imi iau. Pe tocuri imi fac doar prezenta ca si celelte fete ca doar nu pot dansa toata noaptea pe tocuri.

| Azµre a răspuns:

Teneși mamă cel mai bine

| Panteraa explică (pentru Azµre):

Tenisi? Serios? Chiar nu imi pot imagina cum o sa arate la rochie laughing

| Panteraa explică (pentru Azµre):

Si apropo. Ma duc la banchet nu la ora de sport.

| Azµre a răspuns (pentru Panteraa):

Am citit altceva scuză-mă, eram cu gândul în altă parte.
Ce dacă ai 1.70 poți să iei niște pantofi cu toc mai mic. happy

| Azµre a răspuns (pentru Panteraa):

Uite ceva de genul acesta zic eu
http://shopping.flu.ro/......646663.jpg
Și la urma urmei nu trebuie să te simți deloc ridicol! Dacă tu ești înaltă asta e, așa ești tu. O să întorci priviri pe tocuri crede-mă :)

| DiamantulAuriu a răspuns:

Fara tocuri apoi ai sa devii prea inalta

| Panteraa explică:

Si daca iau de 15 ce se intampla? raised eyebrows

| Rëndark a răspuns:

Pantofi fara tocuri.

| Panteraa explică (pentru Rëndark):

Va fi cam ciudata avend in vedere ca o sa fiu singura fata fara tocuri.

| KiiiiiiduuuxD a răspuns:

Dacă ți neapărat, i-ați pantofi cu toc, dar nu platforme. Ceva cu toc mic, cui. Vreo 5 cm?

| www.Azaris.ro a răspuns:

Buna, Panteraa. Iti recomand sa porti pantofi sau sandale fara platforma, iar tocul sa fie de 5 sau de 10 cm, depinde ce alegi.Pantofii stiletto pot fi o optiune, fiind eleganti si totodata iti fac piciorul frumos.