| Fury a întrebat:

Hey. Vreau sa intre niste blugi la apa nu mult cam o marime sau trei sferturi (dintr-o marime) iar pe eticheta zice ca se spala la 30 de grade. Cam la cat ar trebui sa ii spal? Ma gandeam la 40 de grade. Voi ce ziceti? Mai mult/mai putin?
Multumesc

3 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Apa trebuie sa fie cam ca temperatura mainii.(Asta daca-i speli manual). Cred ca esti singura persoana pe care am auzit-o ca s-a uitat pe eticheta blugilor sa vada la ce temperatura sa-i spele! Probabil ca sunt de firma si nu vrei sa-i strici! Ca altfel nu se explicabig grin.Eu spal blugii pe o scandura de-a lungul vanei cu o perie moale.In doi timpi si trei miscari sunt gata si se curata uniform si fara sa se faca urme de stoarcere.

| anonim_2270 a răspuns:

Da cared ca e bine la 40 de grade. :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dal la apa clocotitabig grinbig grinbig grinlaughinglaughinglaughingo sa intre de tot o sa il faci pentru popusi