| Snd_Maria_1997 a întrebat:

Heyy! Am si eu o intrebare......Acum ceva timp m-am vopsit pentru prima data si acuma observ ca imi cade parul...Ce pot face? Dau funda

Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Buna. Sa spunem ca e cam normal dupa vopsire sa cada parul, vopseaua afecteaza foarte mult parul. Daca folosesti feonul/placa/ondulatorul, renunta la ele sau foloseste spray cu protectie termica cand doresti sa le folosesti.
Incerca sa iti faci o masca naturala facuta acasa pentru par.
Eu folosesc o masca de regenerare cu un galbenus de ou, un pic de miere de albine, ulei de ricin ( cam o lingura), ulei de masline ( tot o lingura), catvea picaturi de vitamina a. Uleiul de masline si cel de ricin trebuie incalzit un pic apoi se amesteca cu celelate ingrediente, masca o aplici pe par, lasi sa actioneze in jur de 1 ora si apoi te speli normal pe par dar sa insisti pentru a curata bine uleiul, apoi aplici un balsam.
Masca se foloseste de 1-2 ori pe luna

| Snd_Maria_1997 explică (pentru LaLaura):

Mersii:*

| LaLaura a răspuns (pentru Snd_Maria_1997):

Nu ai pentru ce :*

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parul cade de la sine... poti folosi vitamina A ( se gaseste si la farmacie) sau un sampon pentru par subtire.
Sau e posibil sa folosesti alta perie cu dintii mai aspri. Totusi e normal dupa vopsire sa iti cada mai mult par.