| MâţăCuPurici a întrebat:

Am o intrebare pentru fete: la cati ani v-ati vopsit pentru prima data? chiar ne strica parul asa tare? imi recomandati sa ma vopsesc as vrea bruneta (mentionez sunt satena)? nu stiu nu e prea devreme > am 14 ani

8 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Bună. Strică scalpul şi îţi va cădea foare mult păr. Aşteaptă cel puţin până la 16 ani. Dacă ai tenul deschis, nici să nu te gândeşti să te vopseşti brunetă. Baftă!

pa, pa.

| Nicoleta a răspuns:

Am 17 ani si nu m-am vopsit niciodata.
E cam devreme la 14 ani, desi am vazut fete cu parul vopsit si de 10 ani. Pe moment nu are nici un efect, dar acestea se vad mai tarziu.
Vopseaua iti strica parul.

| EllyFMS a răspuns:

Pe mine mama nu ma lasa sa ma vopsesc pentru ca imi stric parul

Da vopseaua il strica foarte rau.

Acum faci cum vrei. la mine in scoala una la a 5a s`a vopsit.

Oricum. poti sa te faci cu nuantator. la coafor. ca dureaza mai multthinking

| Sapphire a răspuns:

Eu prima oara m-am vopsit pe la 15 ani dar doar niste suvite cu reflexe.
Vopseaua intr-adevar strica parul in timp, chiar daca pe moment ti-l face matasos, stralucitor.
Esti prea mica pentru vopsit, parerea mea.

| bd a răspuns:

La 14 ani parul tau nu e inca foarte rezistent. incearca cu nuamtator sau cu 6-8 sapalari.

| Ramo024 a răspuns:

Prima data m-am vopsit la 15 ani, mi-am facut suvite blonde. Nu cred ca ti se strica parul, eu acum ma vopsesc in fiecare luna si parul meu arata foarte bine.

| Natashha a răspuns:

Esti prea mica ca sa te vopsesti, iti arzi parul si plus de asta o sa iti cada rau pe la 30-35 de ani. zici ca mai e mult si ca trebuie sa fii frumoasa acum dar nu`i asa cum zici tu e chiar invers. asteapta o varsta mai matura si ai sa intelegi ca nu e bine sa te vopsesti(fie sa te faci bruneta, blonda, sau cum vrei tuhappy )

| AnGeLiNtHeNiGhT9 a răspuns:

Eu consider si ca esti prea mica pentru a te vopsi dar adevaru este ca tu decizi. Iar intr-adevar vopseaua o sa iti strice parul foarte mult!