| 1234_7271 a întrebat:

Intrebare pentru cei care au folosit ulei de ricin pentru par:azi am folosit pentru prima data si am obesrvat ca imi cade parul mult... e normal? fundita

4 răspunsuri:
| Sin a răspuns:

Foloseste o combinatie de ulei de ricin si vit A picaturi si date cu ea la radacini. O sa iti intareasca parul si nu va mai cadea.

| Aura a răspuns:

Eu am folosit, insa nu mi-a cazut parul, dimpotriva, s-a regenerat, si crestea. nicidecum sa-mi cada. Incearca sa-l mai folosesti, poate totusi se indreapta. Daca totusi iti va cadea in continuare si nu se va regenera. Incearca alt tratament. Dar foloseste ulei de ricin in combinatie cu albus de ou. Deci, te speli pe ca cu sampon, apoi te dai cu uleiul de ricin combinat cu albusul de ou, la radacina parului, il tii asa jumatate de ora, apoi clatesti, daca vrei dupa ce ai dat cu uleiul de ricin, mai poti da odata cu sampon. Bafta!

| Hata a răspuns:

Pai nu stiu cat e de normal sa-ti cada, stiu ca uleiul de ricin este recomandat pentru creseterea parului, mai ales pentru sprancenebig grin

| diana4u_6836 a răspuns:

Da e normal (esti doar la prima spalare)! daca te speli regulat, ai sa vezi ca dupa 9 spalari nu o sa-ti ma pice asa mult big grin