| DyannaDya a întrebat:

Heyy TPU! A citit cineva "Mandrie si prejudecata"? Am primit o oferta cu mai multe carti de cumparat printre care este si asta. Daca ati citit'o imi puteti spune pe scurt despre ce este vorba si daca merita cumparata si citita? Multumees >mult:Xbig grin

3 răspunsuri:
| anutza a răspuns:

Merita e o carte foarte buna happy

| PinkPanther a răspuns:

Eroman de drogoste, mie mi-a placut

| Ana96_3682 a răspuns:

Poiiii, nu am citit-o neaparat.Adica eu una am inceput-o, dar nu am dus-o la sfarsit...Nu sunt adepta stilului lui Jane Austin,dar cartea e frumoasa, ca si Emma si Ratiune si simtire[parca astea era]. Eu le-am inceput pe toate dar nu le-am terminat [am avut termen limita ca biblioteca nu mi le lasa mai mult de o saptamana:|] dar sunt frumoase daca iti place limbajul acela atat de... elevat. Eu una sunt o adepta a stilului maii argotic.
Ca sa iti fac un rezumat nu pot, dar :-? eu asa zic mereu"Traiasca sfantul gugal:d' http://ro.wikipedia.org/......28roman%29
Sper ca te-am ajutat :* Spor la citit >:D