| anonim_4396 a întrebat:

Heyy TPU! :* Ce parere aveti despre crema de la Nivea? Va place sau nu? Argumentati.Cel mai bun raspuns primeste funda!

Răspuns Câştigător
| PixieDust3 a răspuns:

O cremă hidratantă, ideală pentru orice tip de piele, atât pentru copii cât şi pentru adulţi. Peste 98% din substanţele componente sunt de origine naturală.

CUM ACŢIONEAZĂ

NIVEA Creme conţine Eucerit, complex propiu pielii care protejează împotriva deshidratării, netezeşte şi catifelează pielea.
Compatibilitate la nivelul pielii testată dermatologic.

Mai este si crema ANTI-RID
Crema anti-rid de zi NIVEA VISAGE Pure & Natural conţine extract din fruct de brusture, arctiina şi ulei de argan BIO, într-o formulă pură, fără parabeni, siliconi sau coloranţi artificiali. Reduce în mod vizibil ridurile, redă fermitatea tenului şi reface echilibrul natural al pielii.

CUM ACŢIONEAZĂ

Arctiina, activ natural extras din fructul de brusture, are o acţiune anti-rid deosebit de eficientă: stimulează producţia de colagen şi reduce liniile fine şi ridurile.
Uleiul de argan este o sursă naturală de vitamina E. Oferă protecţia ideală împotriva radicalilor liberi de la nivelul pielii, ce pot fi provocaţi de influenţele mediului şi de stres.

Crema este o emulsie uşoară, cu textură lejeră şi se absoarbe rapid în piele.

Produsul este recomandat pentru tenul care dă primele semne de pierdere a elasticităţii şi care arată primele riduri. Este ideal pentru prevenirea semnelor de îmbătrânire între 27 şi 50 de ani.
Funda?

| Reiikó a răspuns (pentru PixieDust3):

Mersi..foarte complet raspunsul! :*

2 răspunsuri:
| Candy222 a răspuns:

Mmm o crema normala am una de la Avone si cred ca e mai buna