| anonim_4396 a întrebat:

Hi! Am un lanțișor frumos care a ruginit. Cum să îndepărtez rugina? Ce pot face?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poti sa incerci sa-l freci cu o periuta si pasta de dinti. La mine a mers chiar daca nu era argint. happy

| RoseBlack01 a răspuns:

Pui lantul intr-un lighean cu motorina, benzina, diluent, etc. Dupa care, dupa ce scoti lantisorul il lasi la scurs si dupa il stergi cu o carpa. Si dupa ce faci toate astea, trebuie lubriafit cu un ulei ca cel de motor, cutie de viteze sau pentru furci, asta o poti face cu o seringa la fiecare za. Sper sa te descurci. :*

| Antogirl a răspuns:

Poti incerca cola, stiu ca scoate rugina happy

| Creaatzaa a răspuns:

Daca e de argint il speli cu pasta de dinti. Daca nu e de argint nu merge rugina.