| NowForYou000 a întrebat:

Ieri am dat o comanda la Avon. Dupa cateva ore m-a sunat un reprezentant si mi-a spus ca imi va ajunge comanda in 2 saptamani. Eu am nevoie de produse acum. Se poate sa sun reprezentantul, sa renunt la comanda, apoi sa o fac din nou, dar comanda sa imi vina la posta? Si daca se poate, cat as plati livrarea la posta?

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Mai mult ca sigur a zis 2 săptămâni pentru ca mai așteaptă sa se strângă și alte comenzi, sa nu dea comanda doar pentru produsele tale.
Nu mi se pare corect, nu știu dacă cei de la Avon trimit produse și fără reprezentanti dar așa ar fi normal. Suna la ei și o sa te lămurească. Iar dacă stai in București sau intr-un oraș mare vezi ca găsești prin multe centre comerciale standuri cu Avon și poți lua produsele pe loc.

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu ai precizat daca stai in Bucuresti sau in alt oras, sediul Avon este în Bucuresti.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu stiu daca tu ai habar, dar nici un deposit nu-ti trimite marfa "acum" pentru ca asa ceva nu exista! Necesita timp de comanda, de pregatire si normal, tot dureaza cateva zile, asta in situatia ca sunt pe stoc. Daca nu sunt pe stoc, se comanda si ajung in 2-3 saptamani.

| anonimg a răspuns:

Nici nu ar mai trebui sa ne intrebi daca sa suni sau nu inapoi la avon.
"Domnule, imi pare rau dar vreau sa renunt la comanda pentru ca aceasta vine foarte tarziu si eu in cel mult 2 zile am nevoie de comanda." Suna si nu mai sta pe ganduri.

| NowForYou000 explică (pentru anonimg):

Si daca renunt la comanda, esti sigur/a ca le pot primi la posta. Pentru ca dupa ce am finalizat comanda ma gandeam ca ma va pune sa aleg cum vreau sa fie livrate, dar imediat dupa ce am pus adresa, mi-au spus ca ma va contacta un reprezentant. Desi eu nu am cerut sa m-i le livreze un reprezentant.

| anonimg a răspuns (pentru NowForYou000):

Ei trebuie sa te informeze cu privire la comanda: posta romana sau curier. Daca nu te-au informat, este inca un motiv in plus pentru care sa refuzi comanda.

Deci chiar finalizata o comanda, poti sa ii suni si sa o retragi, atata timp cat ea nu a fost deja expediata. Cu cat ii suni mai repede sa anulezi comanda, cu atat mai bine. Daca a fost deja expediata si tu o vei refuza, poti face asta dar vei plati cheltuielile de transport. Deci suna-i repede. La orele 16:00 posibil sa nu mai aiba program.

| SilviuStelian a răspuns:

In mod normal o comanda la Avon dureaza 2 zile, maxim 3. Nu stiu de ce ti s-a spus 2 saptamani (probabil ai comandat foarte multe produse. dar totusi nu cred). Si comanda daca vine la posta, nu trebuie sa platesti tu transportul, il suporta ei. Ca iti vine acasa sau la posta, nu este problema ta transportul din moment ce ai facut comanda la ei. Acum nu-ti ramane decat sa anulezi comanda, o refaci si in acelasi timp intreaba de ce ti s-a spus ca dureaza atat de mult pana sa primesti comanda. Apoi spune-le ca doresti sa vina in 2-3 (cum este si normal).