| Nicki18 a întrebat:

Imi poate explica cineva cum se aplica- pe rand -fiecare produs din gama "Teen Derm" de la Isis Pharma? Multumesc.

Răspuns Câştigător
| AnonimaOk a răspuns:

Buna.
Gel Teen-Derm – Se foloseste ca gel pentru spalare de 2 ori/zi.
Crema cheratolitica Teen-Derm К - se aplica local pe zonele afectate o data / zi.
Solutie micelara Teen-Derm Aqua – Se aplica pe pielea curata cu un tampon imbibat cu solutie micelara
1-2 ori / zi.
Ser Teen-Derm К concentrate – se aplica local pe zonele afectate o data / zi
Masca Teen Derm - se aplica pe 5- 10 minute 1-2 ori / saptamana. In caz de dermatita seboreica se aplica 2 – 3 ori / saptamana.
Scheme recomandate de tratament:

În caz de acnee de retenție se vor folosi : Teen Derm Gel + Ser Concentrat + Maska

În caz de acnee inflamatorie se vor folosi : Soluție Micelară + Cremă Keratolitică + Maska

In caz de dermatita seboreica se aplica Solutie micelara Teen-Derm Aqua (pe pielea curata cu un tampon imbibat cu solutie micelara de 2 ori/zi) in combinatie cu Masca Teen-Derm
(2 – 3 ori / saptamana).
Sper ca am ajutat.

| Nicki18 explică (pentru AnonimaOk):

Aceasta este ordinea corecta?

| AnonimaOk a răspuns (pentru Nicki18):

Da, din cate stiu asta e ordinea de aplicare ca sa zic asa. Daca nici tu nu stii prea bine, ai putea intreba farmacista happy