| uptime a întrebat:

Crema cu extract de melci: ELICINA
Este buna la acneea? Imi recomandati sa o folosesc daca deja am un tratament de la medicul dermatolog?
Tratamentul consta in 2 creme pentru sebum de la Teen Derm K*.
1. Teen Derm gel purifiant
2. Teen Derm Concentrate
Si pe langa acestea mi a dat retina A
Astept un raspuns, Multumesc tuturor

Răspuns Câştigător
| mariazet45 a răspuns:

Termina tratamentu de la dermatolg, apoi cand vei merge la control cere parerea medicului, nu amesteca tratamentele si cremele pot face mai mult rau decat bine. Tratamnetu de la dermatolog poate da rezultate in timp, daca ti se pare ca nu au nici un efect nu il ababdona, in timp poate fi mai bun daca, te dai alternativ cu diferite creme poti avea rectii adverse de la o crema asociata cu substantele din a doaua crema si nici nu vei sti ce produs a fost bun pentru a scapa de acnee.Succes.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Institutul Cantacuzino creeaza auto-vaccin pentru acnee, eficace 100 %, nu raman cicatrice.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Institutul Cantacuzino creeaza auto-vaccin pentru acnee, eficace 100 %, nu raman cicatrice. Pret 20 roni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acneea este o afectiune care are o etiologie extrem de complexa. Astfel, tratamentul poate fi unul sistemic si local. Sigur ca este bine sa urmati tratamentul prescris de dermatologul dumneavoastra. In principiu nu este bine sa combinati Crema Elicina cu alte creme. In cazul in care tratamentul prescris de medicul dumneavoastra nu a dat rezultate, puteti incerca Elicina pe o perioada de cel putin 1 luna. Pentru mai multe informatii, http://www.elicina.ro.