| andruhhhh a întrebat:

cum pot obtine niste bucle superbe fara ondulator!

FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Danessy a răspuns:

Buna,http://www.youtube.com/watch?v=GfIKF-cV_cg Funda? plizzz

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
http://www.lyla.ro/tunsori/
Pa, pa.

| PookieBear a răspuns:

Eu le obtin cu bigudiuri.Fac asa: dupa ce fac baie, cat e parul inca ud, aplic in palma putina spuma de par(folosesc spuma de la avon, care e speciala pentru definirea buclelor), iau o suvita de par si aplic putina ca sa nu o incarc.Imi pun bigudiurile si le las peste noapte, iar dimineata in maxim 10 minute se dau jos si buclele sunt perfecte, daca se strica vre-una se poate rezolva cu putin fixativ.Iti sugerez daca vrei sa incerci metoda mea sa folosesti bigudiuri cu scai sau din silicon ca sa nu te deranjeze cand dormi.Le poti lua din magazinele specializate sau din mall.Mai poti gasi si bigudiuri electrice(iti fac parul mult mai repede ) dar tinand cont ca se incalzesc, sunt exact ca si ondulatorul.

| roxanarock a răspuns:

Scrie pe youtube :"bucle fara placa si fara drot".Pe mine m-a ajutat e o tehnica uimitoare si usor de realizat.Succes!