| EuNumaiEuNumai a întrebat:

Imi puteti da ceva exemple da placa de par de intins parul,dar sa nu se arda, sa zicem de 3 ori pe luna sa te dai si sa nu se arda parul,vreau detalii,adica pretul si cum se numeste placa,unde se gaseste :*,

Răspuns Câştigător
| ledzeppelin a răspuns:

Conteaza foarte mult placa. Cele mai bune sunt placile care au invelis ceramic.Iti recomand placa mea(sunt foarte multumita de ea).E de la Remington(model S-1005).E in jur de 80 -100 de lei.Dar eu zic ca mai bine investesti intr'o placa buna.Eu ma intind in fiecare saptamana si nu am probleme.Are invelis ceramic si buton pentru reglarea temperaturii(in functie de parul fiecaruia care suporta o alta temperatura).Eu am luat'o de la Media Galaxy, dar se gaseste si in magazinele mari(gen cele comerciale)

2 răspunsuri:
| Nastia a răspuns:

Nu conteaza placa, conteaza numarul de utilizari al ei.eu am o placa de 35 lei si cand o folosesc nu-mi arde parul.e indicat sa folosesti placa dupa ce ti-ai facut baie si parul e complet uscat.deci,de 2 ori pe saptamana, de 8 ori pe luna.Ca sa il protejezi poti sa-l dai cu ulei de ricin inainte de baie sau sa folosesti diverse produse:un balsam bun, spray pentru stralucire, masca si tratament pentru par degradat.

| xxDudaxx a răspuns:

Placile de par de la Remignton sunt cele mai bune. Eu am un model de placa nu foarte scump cu teflon si ceramica.Iti recomand totusi sa folosesti un ulei de protectie a parului, daca ti-l indrepti.Stiam de unul de la kallos. Succes!