| Darbie a întrebat:

Imi puteti recomanda produse pentru skincare? Btw am 14 ani

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Intră pe grupul the ordinary românia pe Facebook și citește acolo, acolo scriu oameni care chiar citesc în domeniu și au la bază cercetare științifică nu toate babele care își dau cu părerea din ce au auzit de la vecina la fel de avizată

| Adry05 a răspuns (pentru Adry05):

Mi-e rău, cum să recomanzi ulei de cosos să-l dai pe față rolling on the floor))) e cel mai comodogenic ingredient lol, îți blochezi porii și după te miri de ce îți apar coșuri și puncte negre

10 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

1.Curățare
- Gelul de curățare spumant sau hidratant de la cerave
- sunt geluri de curățare blânde, care nu usucă tenul
2. Hidratare
- loțiunea hidratantă de la cerave
- cremă hidratantă, spf 25 cerave
- cremă pentru conturul ochilor
* o variantă accesibilă ca preț ar fi crema de ochi de la l'oreal din gama hyaluron specialist ( sub 30 de lei).
- balsam de buze.

| Adry05 a răspuns (pentru Ofiintă):

Spumant pentru ten mixt și gras, hidratant pentru ten uscat
spf în perioada asta 50 că e soarele mult mai puternic, aplicat în strat generos și reaplicat la 2 ore în caz de expunere la soare
seara înainte de gelul de curățare se aplică și loțiune micalară/o soluție cu textură uleioasă pentru a se curăța în profunzime tenul de impurități și a îndepărta în totalitate SPF

| Ofiintă a răspuns (pentru Adry05):

Ce spf recomanzi pentru un ten gras?

| Adry05 a răspuns (pentru Ofiintă):

Hmm, ai putea încerca altruit varianta fluide, ca formulă e genial, nici nu-l simți pe ten dar mie de exemplu îmi scoate coșuri sad

| Ofiintă a răspuns:

Păcat că nu mă plătesc pentru asta. Nu primesc nici produse.

| Violleta2022 a răspuns:

Pentru varsta ta, foloseste sapunul pentru bebelusi, fiindca are un PH mai bland decat altele, iar ca hidratant pentru piele: uleiul de nuca de cocos, in special dupa ce ai facut baie sau dus, cand porii sunt deschizi.
Il aplici imediat pe pielea uscata, inclusiv pe fata, masandu-l usor si in 10 minute este intrat in piele, lasandu-ti pielea moale, catifelata si placut mirositoare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Apă și săpun.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îți dai pielea peste cap cu skin care al tau