| AAlinaaa a întrebat:

Imi puteti spune si mie o masca care se poate aplica pe ten pentru a inlatura cosurile,punctele negre.Vreau sa imi spuneti cum sa o fac si din ce cat timp sa o tin pe fata.Nu vreau sa imi spuneti despre creme de la farmacie vreau ceva facut manual.Multumesc.Cel mai bun raspuns primeste funda in 24 de ore!

2 răspunsuri:
| Laura46 a răspuns:

Pisezi 3 capsule de aspirina,dupa ce le-ai facut praf amesteci cu putina apa cat sa iasa o pasta consistenta, o pui pe fata, o lasi 30 min, repeti 1/2 zile in prima saptamana, apoi de 2/saptamana.Asta pentru cosuri.Pt puncte, tine capul deasupra unui vas cu apa fierbinte in care ai pus galbenele (planta) si musetel(tot ceai planta), dupa ce ai stat 20 min cu capul deasupra aburilor,sterge fata cu prosop curat si apoi scoate afara punctele negre,odata operatiunea incheiata, spala fata cu apa calduta si sapun SEBAMED(cel mai bun pentru ten acneic), la sfarsit aplici un strat ff fin de crema de galbenele(cicatrizeaza semnele de la punctele stoarse)

| LaviniaL a răspuns:

Heii! happy

Ceva natural si manul ar putea fi :

1. tărâțe, ou, miere.
2. o slutie de clatire cu lamaie si apa curata frumos tenul; sau castravetele...

Acestea le-am incercat si sunt bunee! Trebuie sa ai tenul curat / demachiat, sa nu fie umed. Poti sa aplici " masca" de exemplu atunci cand faci baie / dus! [ 3-4 ori pe saptaman - seara ]

Sper sa-ti fi fost de folos...