| anonim17 a întrebat:

In ultimul timp mi-a cazut foarte tare parul si nu inteleg de ce. Nu folosesc excesiv placa, o data la 2-3 luni. Am folosit 3 luni un tratament naturist pe baza de petrol si inca nu si-a facut efectul. Imi puteti recomanda alte remedii?

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Uleiul de ricin folosit cu regularitate te va ajuta

| surpriza a răspuns:

Si eu m.am confruntat cu problema ta asta-vara, dar am inceput sa folosesc uleiul de ricin ma dau o data pe saptamana de preferat seara deoarece dorm cu el in cap pana a doua zi si sa stii ca este foarte bun.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Eşti o persoană stresată?
Analize de sânge ai făcut?
6 linguri ulei măsline, 5 linguri ulei ricin, 3-4 linguri vitamina A uleioasă, 4 fiole vitamina C şi un gălbenuş de ou. Înainte de baie se udă părul foarte bine, se şterge şi se masează cu această compoziţie, insistându-se 2-3 minute la vârfuri. Apoi se strânge părul şi se acoperă cu ceva (cască sau prosop), lăsând soluţia să pătrundă timp de 30 - 60 de minute. Apoi se clăteşte şi se spală părul în mod normal. Compoziţia se aplică la fiecare spălare timp de cel puţin o lună, pentru a se vedea efectele ei.
Poate îţi este de folos.
Mult succes!
Te pup!