| DOCaka47 a întrebat:

As dori sa ma ajutati sa imi formez un program de exercitii fizice acasa.Sunt cam inalt, deci e putina problema din start, sau cel putin asa mi s-a spus happy
Nu am prea facut, deci cam pentru incepatori sa fie programul.
As dori cu tot cu incalzire, sa fie cat mai complex cu etape ce trebuie sa le urmez, etc. Poate imi recomandati si o alimentatie
PSbig grinoar apoi vreau sa incep sa faca sala! si cel mai bun primeste funda

Răspuns Câştigător
| oOoRubyoOo a răspuns:

Incalzire cam tot ce faceai la sport la scoala generala.(rotiri brate, trunchi, gat etc)

Acasa fara greutati nu prea ai ce sa faci decat:
-flotari(pe podea, cu picioarele ridicate pe pat sau ceva mai inalt(asta va pune mai mult presiune pe partea de sus a pieptului si pe umeri)
-abdomene
-genuflexiuni
-fandari
-extensii pentru triceps(sunt destul de greu de facut cu greutatea corpului)
-daca ai de ce sa te agati niste tractiuni sunt divine atat pentru spate(dorsali) cat si pentru bicepsi
-bench dips pentru triceps:
http://www.workouts365.com/image-files/chair_dip.jpg