| justmeandyou_1206 a întrebat:

Intrebare pentru baieti

voua va plac fetele cu ochelari?
conteaza chestia asta pentru voi?

4 răspunsuri:
| Vali87 a răspuns:

Depinde, eu de exemplu cunosc fete care poarta ochelari si sunt foarte dragute. Singurul secret e ca trebuie sa stie ce ochelari poarta fata respectiva, sa ia unii care sa ii stea bine. De ex cand eram mic aveam colege, amice care purtau ochelari care nu erau foarte estetici. De ce? Pentru ca parintii nu acorda o atentie deosebita designului pentru ochelari mai ales dc au copii mici. Pe cand fetele de peste 13 14 ani mai ales dc le permite buzunarul isi permit sa isi aleaga niste ochelari mai estetici, cred ca ma intelegi. Acum depinde ce fel de dioptrii ca dc sunt foarte mari, nu ma pricep la nr dar am vz baieti/fete care aveau dioptrii mari, la astfel de ochelari prb e nasoala rau ca se vede urat orice rame ar avea.
O alta varianta mult mai estetica dar si mai COSTISITOARE ar fi lentilele de contact, iti poti alege si o culoare misto albastru sau verde si e chiar misto dar trebuie sa te obisnuiesti cu ele si costa din cate am auzit. Stiu ca nu ti-am raspuns la intrebare dar citesti tu printre randuri.
O seara buna!

| κλάους a răspuns:

"Aragaz cu patru ochii" asta cred ca este cea mai folosita porecla pentru fete/baietii cu ochelari. Sa zicem...un baiat nu ar fi cu o fata cu ochelari din cauza ei. De ce?: NU VREA SA ISI STRIC EREPUTATIA CU "ARAGAZ CU PATRU OCHII" pentru ca daca il vede baietii (mai ales cei din zilele noastre) imediat o sa il ia la misto... PEntru mine nu conteaza, nu conteaza ce o sa spuna lumea, dor e tot fata nu? Asa cu ea are ochelari, noi o sa putem avea alt defect. DECI: NU conteaza!

| nivel9 a răspuns:

Ochelari Import Anglia, Calitate Superioara:

http://magazine.okazii.ro/nivel_9

| Daniec a răspuns:

Sunt chiar frumoase.