| ღ♥ღuLyღ♥ღ a întrebat:

Intrebare pentru fete! Voi cu ce va epilati (pe picioare logic)? Eu am 14 ani si nu am vrut sa imi dau cu ceara si folosesc crema/sprey de la veet mi se pare destul de bun. Si aparatul nu il suport angry!

Răspuns Câştigător
| IoanadArh a răspuns:

Eu iti recomand sa faci un efort si sa treci la ceara, treaba cu crema/spuma/etc are acelasi efect ca si lama, doar ca este mai delicata. Eu iti recomand ceara in rezerve cu rola (pe care le poti incalzi la microunde
) si benzile speciale de hartie. Poti comanda de pe net set de incalzitor cu 4-5 rezerve si suficiente fasii de hartie, costa cam 120-130 de lei. (Daca esti din bucuresti gasesti in Auchan Titan la standul Kallos). Cu cat incepi mai devreme, cu atat iti va fi mai usor in viitor si iti va creste mai putin. Eu m-am facut cu ceara prima oara in clasa a 5-a si de-a lungul timpului am incercat tot, iar rezervele astea sunt ideala pentru acasa (eviti incalzitul pe aragaz, nu te arti, e curat, etc). Incearca si ai sa vezi si singura.

22 răspunsuri:
| MissD a răspuns:

Eu cu epilatorul.

| Bacemi a răspuns:

Cu aspiratorul sau torn miere si astept sa vina pisicile cand vor ceva dulce laughing

| madalinutza a răspuns:

Si eu am veetbig grin
dar si cu aparatulhappy
nu ma epilez asa de des ca mi se iritastraight face
mai mult vara

| →βσσblėėŝ←׃╳ a răspuns:

Eu folosesc ceara calda si nu imi creste parul 4-5 lunii happy

| Diaaaana a răspuns (pentru →βσσblėėŝ←׃╳):

rolling on the floor)))))) bine ca nu-ti creste parul dupa 3 anirolling on the floor)))))))))

| Aliyaa a răspuns:

Cu ceara rece sau cu crema de la Veetlove struck

| Razvan a răspuns:

Poti sa folosesti ceara rece daca vreihappy

| ღ♥ღuLyღ♥ღ explică:

Faza cu parantezalaughing...pai poti sa te epilezi si pe maini.cunosc persoanelaughing

| xibalba a răspuns:

Cu epilatorul. E ok sa incerci si ceara, are efect mai de durata. Dar de ce "pe picioare logic"? Mai avem si alte parti cu par si trebuie si alea epilate, nu? laughing

| Victoria a răspuns:

Eu folosesc ceara rece. Dureaza o luna.

| Aries90 a răspuns:

Cu aparatul happy

| ing. a răspuns:

Buna.
Cu ceara de la Veet. E mult mai buna si mai eficienta decat crema.happy
P. S Nici eu nu suport aparatul!happy

| Alien a răspuns:

La 14 ani ai si tu par pe picioare? happy

| Kitty a răspuns:

Cu epilatorul, nu am probleme cu faptul ca nu il suport, doar ca ma plictisesc...

| smileysmiley a răspuns:

Ce noroc pe capu` meu ca sunt blonda pe picioare si ca nu se cunoaste rolling on the floor

| publicname a răspuns:

Extraordinar

| eliza a răspuns:

laughing cu bigul desigur. ceara ce sa zic. in 5 min esti luna cu bigul mai e si ieftin.

| StilSanatos a răspuns:

Eu nu inteleg ce tot atata se ia la misto o intrebare? daca nu aveti chef sa raspundeti nu raspundeti, draga eu ma epilez cu bigul atunci cand nu am timp uneori cu aparatul dar nu prea il suport insa ceara este ce-a mai eficienta adica tine cel mai mult epilarea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu iti inteleg paranteza ("pe picioare logic") care`i rostu?! In alte zone nu te poti depila sau ceraised eyebrows? In fine, ma depilez cu benzi depilatoare,"pe picioare logic"happy.

| BlueByte a răspuns:

Cu cu cutitu draga! E cel mai eficient mod, si apoi aduni cu aspiratorul laughing

| Nişka a răspuns:

Aparatul este cel mai eficent insa durerea e sh e ff mare, insape parcurs te obisnuiesti, firele de par se raresc la fel sh cu ceara.La fel de eficente sunt folile de ceara rece. Iar firul de par va creste de la 7 zile in sus, depinde de fiecare caz. Iar cu crema sau sprey am inteles ca, firul de par creste mult mai repede.