| chocco1995 a întrebat:

am si eu o intrebare, mi-am cumparat acum 2-3 saptamani benzi de ceara veet...da nu situ cum sa le folosesc,adica toata ceara de pe banda imi ramane pe picior,am urmat instructiunile de pe ambalaj dar tot nu merge,eu folosesc crema veet de obicei si sunt multumita dar am vrut sa incerc si benzi, dar vad ca nu merge deloc.ce sa fac? spuneti-mi si mie va rog fetelor!

9 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Pai benzile nu se iau usor, se trag repede, si trebuie sa le lasi 2-3 minute, uite cum trebuie trasa banda, bine acolo este alt tip de epilare, acela e cu ceara calda, poti sa te duci direct la minutul 0:42

http://www.youtube.com/watch?v=jjjzr2Mry6Y&feature=related

P.S: trebuie sa te doara

| chocco1995 explică (pentru KellyGreen):

Stiu ca doare...mi sa invinetit locul unde am pus banda si am tras

| Elvina a răspuns:

Stiu ca iei banda o incalzesti cu mainile, o desfaci, o pui, o iei in sensul descrescator al cresterii firelor de par. Daca iti mai ramane ceara pe piele o iei cu spirt. Cel mai bine ar fi sa folosesti ceara calda, pentru a-ti deschide porii si a iesi mai bine firul de par. Bafta!

| chocco1995 explică (pentru Elvina):

Ramane toata ceara si nu se ia nici macar un fir de par de pe picior

| Elvina a răspuns (pentru chocco1995):

Probabil nu faci tu ceva bine, ori benzile nu sunt eficiente la tine. Foloseste ceara calda, aia e mult mai eficienta.

| chocco1995 explică (pentru Elvina):

Da poate nu merge la mine pentru ca am facut exact cum scrie acolo! oricum tot la crema raman! mersi oricum

| afrodita3333 a răspuns (pentru chocco1995):

Nu merge pentru ca aceste benzi sunt o porcarie si chIar daca nu ramane ceara pe picior parul tot nu il ia.

| Anonima264 a răspuns:

Salut!
Daca nu merge mai foloseste crema deoarece chiar este buna!

| HepiBăluns a răspuns:

Cel mai bine e sa te faci la salon.Te face tot cu ceara, dar nu de la veet sau alte minuni, ceara incalzita (cum spunea @Elvina) si e foarte eficient, nu ramane niciun firhappy