| ςгเรtเภยкค a întrebat:

Intrebare pentru fete:
Voi purtati blugi stramti, fixi la scoala? Blugi care sa se muleze perfect.
Eu nu sunt genul, dar am luat 2 perechi. Inainte eram mai plinuta si am mai slabit. Inca mai trebuie sa slabesc, dar arat cat de cat ok. Sa le port la scoala? O pereche e neagra si imi vine perfect pe corp si alta albastra.

20 răspunsuri:
| DeeaMarry a răspuns:

Nu, nu am purtat niciodata.
Nu te sfatuiesc sa ii porti la scoala!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cam toti blugii iau forma corpului. Daca nu ti se vede buca atunci cand stai pe scaun e totul in regula. Nu purta colanti!

| 03Didy03C a răspuns:

Ciao!
De ce nu? Eu port, si imi place mult cum imi sta. Si ma face sa ma simt bine in pielea mea, pentru ca imi avantajeaza "formele". Pentru scoala sunt ok. Nu sunt indecenti.
Si daca tie iti place cum iti sta, poarta-i. Nu i-ai luat degeaba!
Bafta!

| Frumystefy a răspuns:

Eu am purtat blugi mulati la scoala siiiiii daca nu esti multumita nu ii purta pentru ca scoala e un loc negru unde esti criticat pentru orice faci crying crying

| AlexandraPreda a răspuns (pentru Frumystefy):

Deci unele fete vad ca si-au pierdut de tot creierul si nu stiu sa diferentieze o scoala de o discoteca.Trist :'( Totusi mergi la scoala ca sa inveti nu sa defilezi pe holuri si sa se uite baietii la fundul tau. Daca tu atragi baietii doar purtand pantaloni stramti ca sa ti se vada fundul iti pot spune ca esti foarte penibila si josnica.Inteleg ca pitipoancele trebuie sa se imbrace sexy peste tot dar nici chiar asa...Ai o mama foarte mandra de tine si posteriorul tauwinking Oricum acum poate ca esti mare (nu stiu cati ani ai dar nu m-ar mira sa ai 11-12 ani) si mama ta nu iti mai poate spune cum sa te imbraci dar fac pariu ca atunci cand era dumneaei eleva nu se imbraca asa la scoala.Imi pare rau pentru tine dar n-ai ce sa faci...Asta este generatia de cocalari si pitipoance care si-o trag prin fata blocurilor la 14 ani sad Imi pare rau pentru demnitatea ta care a murit sad De fapt, cred ca nici nu o aveai asa ca scuze laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru AlexandraPreda):

Nu i-ai zis fetei ce sa imbrace la scoala in ziua de azi...
Nu-i penibil si josnic nimic in a atrage fizic. Fiecare face asta cand vrea si unde vrea. Vei recurge si tu la asemenea fapte daca vrei sa ai un barbat langa tine. Ai jignit total aiurea intreaga generatie de la o pereche de blugi. Inca traiesti printre generatie, poti sa te consideri si tu o pitipoanca.Nu-mi cer scuze, ia-o personal.

| AlexandraPreda a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu o iau personal happy Stiu ca fac si eu parte din aceeasi generatie doar ca voi purtati numai blugi stramti sa vi se vada fundul foarte mult ca sa cuceriti un barbat.Este josnic avand in vedere ca numai asa va puteti face un iubit.Normal ca baietii si mai prosti incurajeaza asta deoarece lor le place sa vada doua fete care concureaza intre ele care are fundul mai mare sau care are sanii mai mari.Eu ziceam strict la scoala cum trebuie sa te imbraci, nu afara! Afara poti sa mergi si in sutien ca mai sunt fete care fac asta.Totusi la scoala puteti avea decenta sa va imbracati adecvat!

| anonim_4396 a răspuns (pentru AlexandraPreda):

Adecvat, exact. Nu mai sunt pantaloni ca pe vremea ta, moda timpului actual ne impune cum sa ne imbracam dat fiind si faptul ca uniformele scolare mai sunt in foarte putine scoli.Acum totul tine de bun gust si lipsa de vulgaritate in tinutele adoptate chiar si la scoala. Daca esti disponibila e normal sa-ti pui corpul in valoare oricand si oriunde, pana la urma baiatul trebuie sa stie ce asteptari poate avea de la tine. Dupa parerea ta la scoala se invata non-stop. Te inseli, in timpul injumatatit petrecut acolo, mai au loc evenimente semnificative cum ar fi cunoasterea colectivului, sentimente impartasite cu ceilalti sau celorlalti. E de inteles ce se intampla, scoala e un moment din viata oricui.

| ςгเรtเภยкค explică (pentru AlexandraPreda):

Buna. Eu in general am purtat numai blugi largi si mi-am văzut de scoala. Nu aveam suficienta incredere in mine ca sa ma imbrac mai "modern". Acum nu înțelege ca daca port blugi strâmți, ma las de scoala si o sa ma dau la fiecare tip disponibil. Majoritatea fetelor poarta si asta nu le aduce automat eticheta de fata usoara. Ok, ai si tu dreptatea ta, nu te duci la discoteca, dar mu iti imagina ca i-as purta numai pe aia si ma imbrac cat mai "sexy" cu fiecare ocazie. Nu! Am si perechi si mai largi, si bluze mai lungi si le voi purta pe rand. Nu cred ca de la un simplu obiect vestimentar ti se schimba si imaginea. Mereu am învățat si am fost o fata timida, mai retrasa si care s-a ocupat de învățat, si care nu a dat atenție bauetilor. Asta e părerea mea.

| AlexandraPreda a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai dreptate dar cred ca ai si tu la scoala acele fete care se cred superioare pentru ca sunt ''rebele''. Adica se machiaza strident, refuza sa poarte uniforma si chiulesc.Majoritatea fetelor se imbraca cu pantaloni stramti intentionat, iar altele nu.Cred ca ti-am dat de inteles ca sunt batrana deoarece ai folosit termenul ''pe vremea ta'' happy. Inca sunt eleva.Eu una nu port pantaloni stramti.Eu mi am cumparat cu o marime mai mare.Ai si tu dreptatea ta. Oricum nu iti poti cumpara pantaloni cu doua marimi mai mari pentru ca vor cadea de pe tine si trebuie sa ii iei pe o marime potrivita.

| AlexandraPreda a răspuns (pentru ςгเรtเภยкค):

Si eu am purtat blugi largi si inca mai port. Unii chiar daca ii iei pe o marime mai mare (cum am facut eu) tot sunt putin stramti dar macar nu accentueaza nimic.Si eu am fost timida si retrasa dar eu am ajuns sa port blugi largi pentru ca mereu ii vedeam pe baieti ca reactioneaza de parca as fi fost dezbracata sau nu stiu ce naiba aveau. Unii sunt doar nesimtiti si poate cred ca o fac pe fata respectiva sa se simta bine pentru ca se holbeaza la fundul ei.Majoritatea fetelor chiar se bucura si poarta intentionat blugi stramti.Eu pur si simplu nu suportam pentru ca nu voiam ca lumea sa-si faca o impresie proasta si sa se gandeasca ca tone de baieti care vor sa faca prostii cu mine si poate sa se gandeasca la mine ca mai mult ca sigur am facut-o.Plus ca mai erau si profesoarele care stiau ce se intampla si nu voiam sa-si faca o impresie proasta.Plus ca stii si tu fetele alea care sunt rebele si vin cu fuste sub fund si stramte de li se vad chilotii cu o camasa cat mai stramta posibil si un sutien roz ca sa se vada ca are ce pune in el.Cred ca ai si tu genul asta de fete in scoala sau poate doar eu am fost mai ghinionista sa le am.Toti cei cu capul pe umeri le consideram panarame.Pana la urma mergeau la scoala.Inteleg ca ai si mai strati pentru ca daca ar fi mai mari dupa ar cadea dupa tine sau nu ti-ar sta bine si este ok dar sunt unele fete care depun prea mult efort sa fie ele cele mai perfecte.Cand baietii erau badarani cu mine ma duceam si ma luam de ei ca nu mi se pare frumos.Toate avem fund si sani asa ca nu vad de ce se entuziasmeaza cand ne vad.In orice caz ei sunt devina dar eu mi-am facut o parere proasta despre toti si imi pare rau pentru ca am prieteni care chiar sunt badarani dar nu cu mine.Sunt de acord cu tine! happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru AlexandraPreda):

Dar despre uniformele alea formate dintr-o fustita scurta, camasa si sacou ce parere ai? Daca o pereche de blugi atrage atentia, uniforma aia impusa de scoala ce atrage? Violatori? :))
http://www.directorproduse.ro/images/64/43//264482/264482.jpg

| AlexandraPreda a răspuns (pentru anonim_4396):

Poate ii atrage si pe aia laughing In Romania nu am vazut ca se poarta uniforma ca cea din poza dar macar aia iti accentueaza formele.Eu tot sunt de parere ca la scoala trebuie sa mergi imbracat decent.Acum nu stiu la ce te gandesti cand spun ''decent'' laughing Am mai spus ca sunt si genul ala de fete care vin imbracate ca pe centura, la propiu, dar nu toate vin asa.Eu ma refeream strict la centuristele alea.Nu-i de mirare ca sunt atatia violatori in Romania laughing Dar nu toate suntem asa.Cred ca mi-am facut o parere proasta despre aproximativ toate fetele pentru ca mereu vad astfel de persoane.Sunt unele fetite de 12 ani care se imbraca la fel de vulgar ca cele de 16-17-18 etc.Cred ca ai vazut si tu la ''Un show pacatos'' cum se imbraca asistentele alea doua si cum danseaza.Nu sunt un exemplu si in opinia mea nu ar trebui date la televizor dar ce sa le ceri romanilor? Stiu ca sunt si eu romanca dar sincer nu ma mandresc.Chiar nu vad cu ce m-as putea mandri.Televiziunea e de rahat, scoala este de rahat, persoanele au un caracter de rahat (nu toate). Plus ca este o mizerie...Cred ca ai fost si tu la spital si ai vazut ce e acolo.Cand a fost bunica mea internata tot timpul gasea cate un gandac in salon.Un prieten a murit din cauza medicilor.Suferea de insomnie si medicii i-au facut o supradoza sad In aproape fiecare noapte vad cate un grup de adolescenti care o fac in fata blocului meu pe banca.Doar se ''calaresc'' laughing Nu sunt aceeasi niciodata.Eram cu o colega si stateam in spatele unei fete care era cu iubitul ei.Mai aveau putin si se dezbracau acolo.Cand au coborat s-a intors fata aia la noi si s-a uitat cu o fata...Parca voiam sa-i furam iubitul. Faza este ca el se intorcea la noi si il ignoram.Cand eram mai mica cam prin clasa a a patra s-a luat o fata de a XII-a de mine pentru ca era un baiat in aceeasi clasa cu mine care ma placea.M-a facut doar urata desi eu nu aveam nicio treaba cu baiatul ala si nici ea nu avea.Nici nu era sora lui :/ Am fost urmarita de cateva ori dar cu noroc am reusit sa scap de fiecare data.Am intrat in alte detalii care nu aveau nicio legatura cu subiectul laughing Scuze big grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru AlexandraPreda):

Eu am evitat profilurile cu uniforme de genul dar am vazut in clipul asta https://www.youtube.com/watch?v=ARhas89-Ijk minutul 4:30 o uniforma ca cea din imagine, dupa mine sunt de 1000 de ori mai decenti niste blugi mulati decat o fusta de genul. Si da, Romania este de rahat din multe puncte de vedere si se pune mult accent pe chestii foarte indecente.

Cat despre un show pacatos nu cred ca vin alea si zic " Luati-ma pe mine drept exemplu. " si nu vad ce copila intreaga la cap s-ar uita la alea si ar zice " Vreau sa fiu ca asta. ". Mai bine ma uit la Andreea Balaban pe youtube si ii admir caracterul si munca pe care o depune decat sa le vad pe alea debitand aberatii. :))

| AlexandraPreda a răspuns (pentru anonim_4396):

E cam urata fusta.Cel putin mie nu imi place.Cred ca as prefera sa port niste blugi laughing Cred ca fusta aia apara fetele impotriva violatorilor pentru ca baietilor nu cred ca le-ar placea.Eu stiam (nu sunt sigura) ca fustele acelea se purtau cu niste ciorapi grosi. Oricum nu este lipita de tine si nu scoate nimic in evidenta. Oricum nu se aplecau in fata ca sa-si etaleze fundul in caz ca le pica ceva.Se lasau pe vine si luau acel obiect. Puteai sa iei niste pantaloni scurti pe dedesubt in caz de orice. Fustele pe care le avem acum sunt drepte si ti se cam vede fundul prin ele. Oricum si fustele astea de acum sunt la fel de scurte deci eu tot cu acelea as fi de acord chiar daca mie nu-mi plac si sunt cam urate din punctul meu de vedere.Mai sunt unele fustite ca acelea din video doar ca sunt negre si simple.Este mai bine cu astea pentru ca nu sunt la fel de urate ca alea din filmare si nu sunt nici drepte sa ti se vada fundul.

| anonim_4396 a răspuns (pentru AlexandraPreda):

Mai eu nu stiu prea multi baieti sau obsedati care sa zica " Mmm, ce fusta urata ..lasa cracii ca nu conteaza la ce naspa e fusta. " laughing, si daca e sa o luam cu sa ti se vada fundul sunt pantalonii aia scurti care acopera doar jumatate din fund. laughing Nu tin de scoala dar mie blugii mulati mi se par total inofensivi.laughing

| AlexandraPreda a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu nu vorbesc de ce poarta pitipoancele.Sunt libere sa poarte ce vor ele pe strada.Eu nu prea as fi de acord cu pantaloni mulati la scoala.Esti la scoala totusi.Nu inteleg de ce toate fetele sunt obsedate sa-si scoata atuurile in evidenta.Eu ma respect pe mine si profesorii si merg decent imbracata la scoala.Imi pare rau sa vad ca mai sunt singura fata cu capul pe umeri sad Sunteti asa penibile! Va remarcati la scoala doar daca va aratati sanii sau fundul.Nu va condamn.Nu puteti fi fete cuminti la scoala.Nu va puteti strica reputatia de pitipoance...Scuze dar asta este parerea mea.Nu am nimic cu tine, eu doar imi spun opinia.Nu stiu cum esti in realitate dar am si eu dreptate in aceasta ''neintelegere''.Nu stiu cat de stramti sunt pantalonii tai de scoala. Poate ca nu sunt atat de mulati precum ma gandesc eu ca sunt si atunci nu am nimic cu tine.In caz ca sunt mai bine te-ai duce in chiloti la scoala. Pitipoance vedem oriunde si nimic nu ne mai mira.O fata ''cuminte'' nu mai gasesti sad

| rvsmady a răspuns:

Buna. Da eu am purtat. Daca iti place cum iti sta poartale...

| AlexandraPreda a răspuns:

Eu una nu pot niciodata blugi stramti la scoala.Parerea mea este ca mergi la scoala ca sa inveti nu sa mergi pe coridoare si sa se uite toti baietii la fundul tau...Cel putin asa se intampla la scoala mea.Plus ca ea pur si simplu ma simt jenata sa vin imbracata asa la scoala pentru ca stiu ca unii se holbeaza si nu-mi place plus ca profesoarele stiu ce fac baietii si am foarte mare respect pentru ele chiar daca sunt cateva (foarte putine) care nu merita.Nu vreau sa se gandeasca la mine ca la o fata rebela sau sa creada ca asa ma trimite mama la scoala si este de-acord.Mie personal mi se pare de prost gust dar daca tu vrei sa porti, treaba ta! Nu te obliga nimeni desi ti-am spus ca parerea mea este ca mergi la o scoala si ca ar trebui sa ai si tu demnitatea ta cu toate ca celelalte fete si-au pierdut-o din clasa a sasea.Nu fii ca celelalte pitipoancewinking

| Adry15 a răspuns:

Daca tu te simti bine in ei si iti stau okey nu ai motive sa nu-i porti. Eu sunt slabuta, dar preferatii mei tot cei mulati raman laughing