| Tmcn a întrebat:

Întrebare pentru persoanele care ţin sau au ţinut dietă : Cum vă menţineţi motivaţia şi cum faceţi faţă tentaţiilor?
Trucuri, ceva?

1 răspuns:
| deliamaria13 a răspuns:

La inceput o sa iti fie greu vreo 2-3 zile,insa te obinuiestihappy o sa ti se faca pofta de dulciuri,insa incearca pe cat posibil sa te abtii,gandeste'te doar cad de bine o sa fie cand o sa scapi de kg in plus. daca nu scapi de pofta de dulciuri,mananca un fruct.happy o idee buna ar fi si ca la dieta ta sa participe intreaga familie, pentru ca daca vei vedea ca ei pot manca orice, si daca mananca in fata ta lucruri ce tu nu ai voie, te vei simti rau, si vei pofti si tu.asa ca incearca sa discuti cu familia, roaga'i frumos sa incerce pe cat posibil sa te ajute. daca tot vor sa manance prostii, macar nu in fata tahappy
Aaa da si un truc: Dimineata, pe stomacul gol, stoarce o lamaie intr'un pahar cu apa calduta. Ajuta fooarte mult la arderi si la tonus.