| mishi a întrebat:

Voi cum faceti sa va organizati timpul mai bine si sa mentineti cat mai ordine in casa? Ma ajutati si pe mine cu niste trucuri ceva?big grin

Răspuns Câştigător
| Liora a răspuns:

Pai sincer eu am facut un orar pe care il respect. de exemplu de la ora 13 la ora 14 fac ordine. si in fiecare zi am ceva de facut. ( cu un timp liber de cateva ore. normal. ) asta te ajuta sa iti organizezi timpul. sa faci tot ce ai de facut. si mai ai si timp liber. pe mine ma ajuta mult ca sa imi organizez timpul.winking Succes!

5 răspunsuri:
| PhaseMorphXR a răspuns:

Eu mentin totul cat mai compact/ergonomic, usor accesibil, rapid de utilizat/manipulat, adica ierarhizarea obiectelor, punerea lor in ordinea importantei/frecventei utilizarii ajuta enorm la organizarea si economia timpului, crede-ma happy.

| Epurean a răspuns:

Fa curatenie doar o data pe saptamana (Sambata de exemplu) pentru ca daca faci in fiecare zi, nu ajungi nicaieri... dezordine se face continuu happy

| albastrualb77 a răspuns:

Trebuie sa tii cont de prioritatile tale : in primul rand scoala, in al doilea rand ordinea pentru ca banuiesc ca ai si tu o camera a ta si nu vrei sa stai in dezordine, si apoi o gramada de alte lucruri pe care le consideri tu fffffff importante pentru tine.

| georgiana_7908 a răspuns:

Daca mergi la scoala, iti faci doar patu si apoi vii acasa si mananci la 14.00 incepi sa strnangi ce mai ai prin casa. Apoi stergi praful.15. 00dai cu matura si cu aspiratorul.16.00 faci curat in gradina doar daca ai gradina daca nu.ai un timp liber si pana cand vrei tu. Eibine sa nu uitam de teme, le faci doar daca mai ai timp.ca de exemplu ai terminat de facut tot la ora 14.00 si pana cand se termina ora iar incepi cu programul de la 15.00. Funda, doar daca imi dai