| Destiny26668 a întrebat:

Întrebare strict pentru fete. Vreau si eu un fond de ten bun, voi dintre cele pe care le-ați folosit care va place cel mai mult? Dați-mi sfaturi, mulțumesc, funda.

6 răspunsuri:
| Cristinaaa57 a răspuns:

Eu il folosesc pe cel de la rimmel London lasting foundation 25 hours.e rezistent la umiditate...transfer

| 03Didy03C a răspuns:

Ciao!
Am auzit ca cel Wake me up de la Rimmel London este bun.
Dar daca vrei parerea mea, iti voi da un BB cream bun. Cel de la Garnier. Este pentru mai multe tipuri de ten.
Bafta!

| Frumystefy a răspuns:

Paiiiiiii daca e vorba de cosuri sunt si alte trucuri in afara de fond de ten... cum ar fi sa iei putina pudra de culoarea pielii si sa tamponezi pe zona NU INTINDE PUDRA
Cel mai usor e sa pui baza, pudra, un fond de ten cu acoperire mare si sa fixezi totul cu o pudra translucida.
Mie mi se par bune cele de la miss sporty, avon din gama luxe si cele de la kalos da' nu toate porcariile la 12 lei

| Adry15 a răspuns:

Deocamdata eu il folosesc pe cel matifiant de la Avon(pentru banii lui e bun, rezista 3-4 ore cu o pudra), dar am auzit ca Astor-Perfect Stay si Rimmel-Lasting Finish isi fac destul de bine treaba(poti citi review-uri pe net) big grin

| IuliaTeodora98 a răspuns (pentru Adry15):

Si eu tot pe acesta il folosesc si mi se pare destul de bun, dar ai grija daca-ti pui si pudra. Mie de la pudra mi se fac cosuri...

| Adry15 a răspuns (pentru IuliaTeodora98):

Eu am deja un ten acneic si folosesc pudra+fond de ten din martie si n-am observat nicio schimbare in rau...