| mydarkestdays a întrebat:

Intrebarea mea este un pic ciudata...cand ma trezesc in fiecare dimineata parul meu este nepieptanat, dar arata de 10 ori mai frumos decat daca ar fi pieptanat. fiecare suvita de par este ondulata si parul meu arata grozav.dar daca il pieptan, mi se lipeste de cap si arata urat. nu-mi vine sa ies din casa nepieptanata, chiar daca am un par superb. ce sa fac? voi cum ati proceda daca ati fi in locul meu?

9 răspunsuri:
| victorr_3274 a răspuns:

Nu te pieptana! Aranjeaza-l doar un pic cu mana unde crezi ca e nevoie.

| florin1979 a răspuns:

As dormi mai mult, ca in timp, sa devina parul foarte frumos, cum il vrei turolling on the floor scuze, am glumit! Acum partea serioasa: iesi pe drum, in oras, etc cum iti place tie, nu cred ca scrie pe parul tau "nepieptanat" nici nu vei primi critici, ba din contra, vei primi doar aprecieri daca parul iti sta foarte frumoshappy

| Puffulets a răspuns:

Eu sincer cateodata il las nepieptanat pentru ca arata mai bine. Pana la urma nu stie nimeni daca esti pieptanata sau nulaughing.

| sodobar a răspuns:

Nu te pieptana, lumea o sa creada ca ai fost la coafor

| AiEnmaYuuki a răspuns:

Se pare ca parul tau arata bine ondulat.Singurul lucru pe care poti sa il faci e sa dai cu piaptanul deasupra parului ca sa nu mai aiba fire razlete, dar sa nu exagerezi, deci sa incerci sa-i pastrezi asa forma, pieptanandu-l doar la suprafata si nu si dedesubt.Nu are rost sa-ti strici forma parului daca e asa de frumoasa.winking

| ღДℓἷʂմƙᾄღ a răspuns:

Eu am o prietena care nu se pieptena deloc, indiferent daca iese afar sau sta prin casa. La fel ca tine, ii sta mai bine cu parul ondulat big grin Sa nu iti faci probleme atunci cand o sa fie incalcit, ea mi-a zis ca atunci cand se intampla asta, se spala pe cap.

| 1234abcd a răspuns:

Ce conteaza e sa arate bine+ca nu are nimeni de unde sa stie daca tu te-ai pieptanat sau nu... daca parul tau arata bine nepieptanat atunci lasa-l asa(daca totusi vrei sati descurci parul, sa nu fie incalcit, poti sa te pieptani seara inainte de culcare si dimineata doar til aranjezi un pic cu mana)

| ImiUrascViata a răspuns:

O fi din cauza ca, resursele corpului se duc la locul lor. Eu recomand sa ai cu tine o oglinda mica si un pieptan daca se intampla sa ai vreo surpriza. Si sa iei ceva pe cap daca chiar ti-e teama sa-ti arati parul, dar odata ce scoti ceea ce ai pus pe cap (palarie, sapca, fes, etc.) o sa fie sigur dezordonat sad. Sau fixativul, cred ca te poate ajuta sa-l ai asa frumos in continuare happy! Sper ca te-am putut ajuta, iar parul tau daca esti fata ar sta mai bine cu o fundita credwinking!

| DeathPulse a răspuns:

Fa si tu un efort gandeste-te ca ti l-ai pieptanat in somn sau ca nu mai ai pieptene in casa du-te afara o zi intreabati prieteni si ia o decizie.