| Triana a întrebat:

La o fata se sta sa fie epilata total? si daca da, cu bigul sau cu epilatorul?

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Ii sta bine epilata la o fata si poti sa o faci cu ce iti e mai usor, eu folosesc bigul

| WhatMeanLove a răspuns:

Cu ceara fiindca bigul indeasa parul.

| michelia a răspuns:

La axila ( sub brat) si in zona inghinala sa nu folosesti ceara sau epilator, doar crema sau bic. Altfel exista riscul sa ai probleme cu ganglionii si sa ajungi la antibiotice.
Pentru picioare, ce ti-e tie mai comod. Ceara smulge firele si face epilarea mai de durata. Bic-ul e comod si in ciuda a ce se spune, nu are efect asupra grosimii firului de par.
La fata - mustata de ex, foloseste numai ceara sau benzi.

| diavolitadulce a răspuns:

Pana acum ceva vreme foloseam crema dar eu te sfatuiesc sa iti dai cu sapun din abundenata si sa dai cu bicul peste. asa vei avea pielea fina si placuta.

| MerVeilleuX a răspuns:

Da, e bine ca o fată să fie epilată. Cu ce ţi-e ţie mai bine te poţi epila.

| FashionQueen a răspuns:

Pai indicat este cu ceara. Pentru ca lama sau crema indeasa firul de par si creste mult mai repede. happy Dar bine, la axila iti dai seama ca nu trebuie neaparat cu ceara.batting eyelashes

| xDeyaa a răspuns:

Epilator