| Camelutsaa a întrebat:

Buna,TPU. Am o intrebare pentru fete. Cu ce va epilati acasa in zona inghinala? Eu vreau sa fiu mereu epilata si m-am saturat sa ma fac cu lama pentru ca imi creste foarte repede. cu epilatorul ma fac dar nu total pentru ca e prea dureros, iar crema depilatoare nu are efect. ce imi recomandati? Mentionez ca nu vreau sa merg la salon si nici sa apelez la laser pentru a stopa cresterea parului.

1 răspuns:
| Androphyla a răspuns:

Cumpara-ti din supermarket ceara si epileaza-te singurica acasa. O incalzesti, aplici pe zona si tragi! O sa fie dureros, dar te epilezi tu acasa la tine. Sau incearca cu benzi. Evita crema depilatoare pentru ca are acelasi efect ca si lama.