| Clara120 a întrebat:

La sfarsitul vacantei de vara am fost la dermatolog pentru problema cu acneea.Dermatologul mi-a dat Isotrexin gel(sa dau seara)si o crema "Lysalpha"(sa dau dimineata). A trecut ceva timp de atunci dar inca nu am inceput tratamentul, deoarece imi este foarte frica de efectele secundare.Credeti ca ar fi bine sa ma dau doar in weekend? In cazul in care o sa se intample ceva as vrea sa-mi treaca pana luni. Ce ma sfatuiti sa fac? Apropo:ati incercat acest gel si aceasta crema? Au dat rezultate bune?

3 răspunsuri:
| BruneTTe a răspuns:

Ce efecte secundare? :-s Ti-e frica ca ti se va curata fata, sau ce? Incepe tratamentul fara probleme. Singurul efect secundar sa zic asa va fi uscarea tenului, care e perfect normala cand urmezi un asemenea tratament. Si tine minte, nu vezi rezultate imediat asa ca nu abandona dupa 1 luna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zinerit e cea mai comuna si la indemana solutie data de toti medicii in graba, sa scape de tine. si eu am avut probleme grave cu acneea, am fost la un medic specializat si mi a dat o reteta. retin A si brevoxil. prima crema iti arde pielea pana la radacina cosului iar a doua are rol de hidratare, calmare pentru ca ai nevoie. daca urmezi tratamentul asta o sa suferi putin, o sa ai fata rosie, putin arsa ca de soare pentru ca straturile de piele se duc dar merita cu varf si indesat. eu am strans din dinti vreo 2 3 saptamani dar dupa nu s au mai lipit de mine deloc.

| Teodora_6780 a răspuns:

Du-te la farmacie si cere Zinerit! te scapa de acnee.Iti da o cutie unde ai 2 flacoane pe care trebuie sa le amestesti.Nu e scump, 30 lei. Dupa 3 luni nu te mai dai, faci pauza 2luni sh p urma te dai iar Bafta