| anonim_4396 a întrebat:

M-ar interesa sa ma inscriu la modelling. Am aproape 15 ani si ma intrebam cam cat timp ocupa asta. Si cam ce iti trebuie pentru a fi model? Nu vorbesc despre forme ca de alea dispun, ci ma refer la portofoliu etc.

Răspuns Câştigător
| Melody_7470 a răspuns:

Sedinta foto pentru. portofoliu poate fi gata intr-o zi daca esti pregatita (sa ai cat mai multe tinute la tine, pe cineva care sa te machieze/coafeze etc.) Pe urma mergi la agentii. Poti sa te inscrii la mai multe agentii daca nu iti cer sa semnezi contract de exclusivitate. Nu merge neanuntata. Suna inainte pentru. programare si alte detalii. De obicei trebuie sa completezi un formular cu datele tale + ce fel de joburi vrei/poti face (foto, video, poti merge in afara orasului, poti sta peste noapte etc.) Ti se iau masurile si ti se vor face cateva poze (de obicei un close up si un full body) Cam in asta consta inscriera...pe urma ai de asteptat telefoanele pentru. auditii.

P.S. Din cate stiu cam toate agentiile cer o taxa de inscriere, dar e ceva simbolic. Daca e prea mult si sunt agentii de care n-a auzit nimeni ai grija (sunt o groaza de agentii fantoma in ro)

3 răspunsuri:
| chupachups1234 a răspuns:

Eu cred ca nu iti trebuie nimic laughing

| thegreatgatsby a răspuns:

Lol, cauta pe Google.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Merci melody. Dar voiam sa stiu si cam cat timp ocupa asta. Daca ai putea sa ma ajuti si cu asta ai fi cea mai buna big grin