| Ginu a întrebat:

Ma adresez catre fete: fetelor, ce parere aveti despre depilatoarele astea electrice? Sunt eficiente? Cat timp dureaza efectul? Daca va folositi de ele atunci ce marca eveti?

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Alea normale? Eu folosesc. Sunt nasoale ca iti cresc fire sub piele dar mie cumva mi se par mai econome decat ceara. Au durabilitatea ca si ceara iar ca durere e ceva mai rau intrucat simti fiecare fir tras dar dupa un timp, daca le iei cand sunt mici in special, nu mai simti nimic.
Eu am de la Philips. Recomand PHilips sau Braun, sunt cele mai bune firme pe partea de epilatoare.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Crema epilatoare cu ulei de argan, de la farmec. succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doare.Prefer bic sau lama...desi nu prea sunt bune, pentru ca nu au efect de lunga durata

| AnoAnonima0 a răspuns:

E dureros când te epilezi prima dată cu epilatorul dar merita și dureaza o săptămână și ceva.Folosesc marca Braun

| dragonmagd a răspuns:

Rowenta, cred ca am scris corect. Folosesc rar din cauza durerii. Epilarea constă în smulgerea fiecărui fir din rădăcină, cam o lună de zile nu vor mai crește dar în momentul în care vor începe să crească unele fire vor avea o creștere interioară se formează bubițe, pentru a scăpa de ele trebuie sa te razi, am uitat să spun că după ce mă epilez, o zi, pielea mi iritată, se roșește fiecare loc de unde s- a îndepărtat firul.

| iCaramida a răspuns:

Mie nu îmi place deloc epilatorul. Am unul de la Rowenta și este foarte dureros epilatul cu el. Nu rezista epilatul nici mult cum se zice, maxim o săptămână și puțin. Durează foarte mult sa te epilezi și este extrem de dureros fata de ceara. Am crezut ca o sa îmi facă viata mai ușoară dar tot la ceara am rămas. Sper ca ti am fost de ajutor, te pup