| Catalyna306 a întrebat:

Ma adresez tututos fetelor experte in cosmetica.Eu sunt blonda(vopsita), o nuanta deschisa dar nu sunt deloc multumita deoarece culoarea bate uneori spre galben.si m-am gandit sa incerc ocombinatie dintre o nuanta de blond cu o picatura de vopsea neagra ca sa imi iasa acel cenusiu(blond cenusiu). A-ti incercat? cat negru trebuie sa pun? culoarea rezista, sau se decoloreaza pana ajunge iar la galben?

Răspuns Câştigător
| adee_6203 a răspuns:

Ma in principu eu cred ca e foarte buna ideea aceasta cu combinatie intre blond si negru sa rezulte cenusiu...ca sa iti iasa cenusiu nu iti trebuie foarte mult negru, dar acum depinde si de ce fel de cenusiu vrei sa iti rezulte. Daca este un cenusiu mai inchis atunci trebuie mai mult negru, daca e mai deschis sa aiba o tenta spre blond atunci foarte putin. Din cate stiu nu o sa dureze foarte mult. baftha! stiu ca iti va sta super: Funsitzaa`! te rog love struck!

2 răspunsuri:
| adina20042007 a răspuns:

Eu nu am mai auzit de asa ceva sa pui in blond...brunet sa iasa blond cenusiu. poti incerca blond platinat sau blond special cenusiu numarul 12/1 de la londa professional.bafta

| Catalyna306 explică (pentru adina20042007):

Am incercat vopsea blond cenusiu asa direct cutie.nici macar nu a iesit blond deschis.tot un galben. dupa, cand am avut ocaiza mi-am intrebat coafeza si mi-a zis ca acum cativa ani cand nu exista vopsea gata facuta in cutie cum este acum, se amesteca:blond cu o picatura de brunet...infine.m-am vopsit la salon cu vopsea blond cenusiu.mi-a iesit excat cum a vrut dar intr-o luna s-a decolorat si tot galben a ajuns.