| bombonika1799 a întrebat:

Ma apuc se sala si as vrea sa stiu ce exercitii ar trebui sa fac... vreau sa fac patratele(le am deja formate) dar trebuie sa mai dau din burtica jos..deci vreau sa slabesc la abdomen, iar la picioare vreau sa lucrez masa musculara.ce ex sa fac? mai trebuie sa consum anumite alimente sau? cateva sfaturi? sunt fata

2 răspunsuri:
| Syndre a răspuns:

Da, alimentația e extrem de importantă dacă vrei rezultate. Îți trebuie un regim complet, în care să mânânci multe proteine și să eviți grăsimile(ar trebui să mânânci pește și legume, iar fructe și făinoase cu moderație - fără dulciuri). Nu știu ce greutate ai, dar dacă vrei să ți se cunoască mușchii mai bine trebuie să pierzi din țesutul adipos. Îți recomand să-ți calculezi metabolismul bazal (găsești pe net) și să vezi cam câte calorii ar trebui să mânânci pentru a slăbi. Mai mult nu pot să-ți spun, pentru că nu știu ce înălțime și ce greutate ai.
Cât despre exerciții, majoritatea sălilor au măcar un instructor. Cel mai bine să cauți un program pe net care o să-ți placă ție. Distracție plăcuta happy!

| TheWhiteWolf a răspuns:

In primul rand nu cred ca vrei patratele. Cred ca vrei flat belly adica numa sa fi slaba si abdomenu sa fie putin dezvoltat. Pai recomand multe exercitii usoare happy Exercitile putine si grele umfla muschi iar cele multe si usoare ii fac mai puternici dar ii umfla mai incet deci in cazu unei fete asta mi se pare cel mai bine. happy Abdomenele sunt cele mai bune happy si cand simti ca iti arde abdomenu nu te opri mai fac 5/10. Apropo toti ne nastem cu patratele happy atata tot ca daca vrei sa se vada ai doua alegeri sa slabesti putin si sa le accentuezi sau sa slabesti mult dar atuncia o sa fi ca un schelet cu patratele laughing Pentru ca sa pierzi greutate cred ca cel mai bine ii sa alergi si sa ai grija la ce mananci. Niciun Mc sau cipsuri... uneori mai poti...eu mananc la cateva luni iau o jumatate de cips de la un coleg asa de gust sau mananc un Mc ocazional dar nu fa asta mult ca un coleg o cumparat 4 hamburgeri si 4 pachete de cartofi...aia era mancarea lui cand ajungea acasa...si ghici ce ii gras happy Nu is profesionist dar cel mai bine ii sa cauti pe Yt happy Noroc ^.^