| cocco a întrebat:

Ma gandeam sa imi cumpar niste benzi depilatoare pentru mustata.sunt bune? sau creste parul mai repede?, cum se folosesc? se pun la frigider, dp se incalzesc in palma si se aplica?
dau funda!

9 răspunsuri:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Bună @coco! Iată cum se procedează: ții banda cu între palme ca ceara să se încălzească, mai mult să devină moale. Desfaci foliile, apoi aplici te una presând ușor. Trebuie să ai grijă să le smulgi trăgând paralel cu suplafața, nu în sus, pentru că altfel te iriți mai tare. Apoi dai cu un șervețel cu dezinfectant care de regulă se găsește în cutie. Pot să-ți mai spun că eu sunt mai mulțumită de benzile depilatoare clasice (alea pentru suprafețe mari), din care tai cât vreau eu, de regulă pot face fâșia mai lată decât e o bandă depilatoare pentru. mustață.
Mari succese și numai zâmbete!

| Honeybunny a răspuns:

Sunt bune.parul creste in ritmul lui,nu creste mai repede de la ceara pentru ca nu il razi,il tragi afara. eu am folosit mai multe tipuri de benzi pentru mustata si de la Farmec, si de la Sesu(astea sunt ceva mai ieftine) si nu le'am bagat in frigider sau ceva de genul.le'am desfacut, le'am aplicat in zonele cu probleme si am tras in sensul invers in care creste parul.succes!

| emy a răspuns:

Nu, nu cred ca parul creste mai repede.Si eu am mai folosit din astea, si nu mi-a crescut mai repede.Eu zic ca sunt destul de bune.Bine,asta depinde si de marca.Aceste benzi nu se pun la frigider(din cate stiu eu), ci doar se incalzesc intre palme(timp de 1 minut, daca bine tin eu minte), iar dupa aceea se aplica.Dar cel mai bine este sa te uiti in instructiuni.Acolo iti spune exact ce trebuie sa faci.Toate cele bune!

| Jesss a răspuns:

Depinde foarte mult de persoana si de ten. Eu m-am salvat cu descoperirea benzilor. La mine are super efect si nici nu ma irit. Problema e ca firele cresc destul de repede inapoi. BTW. Sesu nu sunt bune.

| Corynutza_7691 a răspuns:

Salut. Iti spun din propria experienta ca mai bine te-ai duce la un salon de infrumusetare ca sa-ti epilezi mustata. Nu costa prea mult si e mai bine. Eu mi-am luat benzi depilatoare pentru. mustata si dupa ce le-am folosit mi-au aparut bubite.

| oricine a răspuns:

Nu sunt bune,eu am folosit si mi-au iesit niste bube oribile,abia am scapat de ele, m-am iritat, mai bine crema epilaoare pentru mustata

| ALaNda a răspuns (pentru oricine):

Nu e bine cu crema depilatoare ca si cum ai da cu lama... mai bine cu banda

| Crissttina a răspuns:

Depinde de benzi. unele sunt bune.eu ti-as recomanda cele de la nails.cat despre cum sa le folosesti au instructiuni. sper sa iti fie bune.succes

| Eazye a răspuns:

Benzile la care te referi tu sunt foarte usor de folosit: cumperi, scoti di ambalaj, scoti folia de protectie de pe partea lipicoasa, aplici pe zona pe care vrei sa o epilezi si tragi, this is it!happy sunt foarte bune si parul creste mult mai greu fata de epilarea cu lama.