| Sapphire a întrebat:

Ma ingrozesc de cat de mult par imi cade atunci cand fac baie. Imi cad suvite destul de grosute. Nu stiu ce sa fac. Ce imi recomandati pentru problema mea? Vreau niste raspunsuri de la cineva care a avut aceeasi problema si a folosit un tratament ceva care chiar a dat rezultate intr-un timp scurt daca se poate, ca imi este frica sa nu raman fara par. Multumesc. sad

5 răspunsuri:
| Aiicha a răspuns:

Nu mai folosi placa sau ondulatorul, si incearca un tratament cu revalidwinkingsau cu ulei de ricin (iti indeseste parul). dar ca sa fii sigura mai bine te duci la un medic dermatolog happy

| ikram a răspuns:

Eu am avut genul asta de probleme, din cauza stresului (nici macar nu foloseam placa sau ondulatorul), si acum folosesc un sampon pentru regenrarea parului Hegron Glans (e fabricat in Olanda), se vad chiar rezultate (am firice mici acre cresc) si imi cade mult ai putin par.
Si la toata lumea care l-am recomandat se vad rezultate.
Uite link> http://atshopping.ro/product.php?id_product=125

| ale a răspuns:

Ceva de genul am patit si eu acum2 ani de la vopsitul excesiv:p
am folosit revalid fiole(impotriva caderii) si o masca naturala de par care se prepara cu ulei de ricin, un galbesnus de ou, o fiola de vitamina A(le gasesti la farmacie, cele injectabile)si putina zeama de lamaie. Pui pe cap amestecul, il tii 20-30 de min apoi te speli normal, evita sa pui pe radacinahappyFa masca de 2 ori pe saptamana si foloseste fiolele de la revalid rezultat 100% dupa 2 saptamani deja numai cade parul asa tarehappy

| bianca a răspuns:

Foloseste ulei de ricin

se gaseste in farmacii, pret aprox 7 lei

il aplici pe pielea capului si masezi circa 5 min dupa aplici si pe lungimea parului

stai cu el aprox. 5 ore sau aplical noaptea si te speli pe cap diminineata.

vei obtine rezultate foarte bune, mie nu mia mai cazut decat cateva fire dupa folosirea lui.

succes :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Renunta la gel, fixativ, placa ori ondulatoro perioada de vreo o luna! spala-ti parul cu un sampon facut de tine din galbenus de ou cu bicarbonat-gasesti pe net reteta, da-te seara cu ulei de ricin ori de masline, acopera cu folie stai cu el pn dimineata, apoi spala bine si limpezeste cu putin otet amestecat cu apa. chiar dc numai suntem pe vremea bunicii si poate ca suntem tentate de multe ori sa folosim sampoane sumpe si cu renume crede-ma ca leacurile astea babesti chiar dau rezultat si merita incercate, dar rezultatele vor aparea in timp. succes!