| lapamant a întrebat:

Folosesc fixativ in fiecare zi si parul imi cade destul de mult cand imi bag mana prin el, stiu ca parul oricum cade zilnic dar acum parca este mai mult...
Intrebarea mea este daca poate afecta foarte rau fixativul parul?
Stiu ca parul se regenereaza insa daca folosesc fixativ zilnic poate sa afecteze asta? Mai pe scurt... pot sa raman chel in timp?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| IulianaRC a răspuns:

Buna.nu mai folosi fixativ sau cel putin nu in cantitati mari si ia-ti samponul regenerator de la gerovital.

| BrunetteBia a răspuns:

Sa stii ca fixativiul, gelul, ceara de par afecteaza f mult parul. e si normal sa iti pice de la asta. iti recomand sa incerci sa nu mai folosesti pentru un timp aceste produse si sa mergi la frizer ca sa iti regenerezi parul. o sa vezi modificari in timp. bafta big grin