| HubbaBubBa_1414 a întrebat:

Mai foloseste cineva Crema Midollo & Placenta? Este intr-o ctuie cam de 1 kg verde cu albthinking Este buna? Am auzit ca regenereaza parul si in timp stopeaza caderea acestuia. Daca mai stiti alte masi sau remedi pentru par (care sa nu coste o avere) sunt deschisa la sugestii fiindca sunt disperata si nu stiu ce sa mai fac. mi-e frica sa nu raman cheala in juma de anx_X!

Răspuns Câştigător
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Servus @HubbaBubBa! De ani de zile folosesc această mască pentru păr și sunt foarte mulțumită. Împotriva căderii părului poțo folosi, înainte de spălare ulei de ricin amestecat în cantități egale cu vitamina A, gaz și alcool de 40 de grade (eu am folosit gin). Le amesteci pe toate întro sticlă și aplici emulsia pe pielea capului masând ușor, cu mișcări circulare timp de 10-15 minute. Îți acoperi capul cu un prosop și stai cât reziști (minim 2-3 ore) apoi îți speli părul normal. Repeți procedeul timp de 2 luni ori de câte ori te speli pe păr. Recunosc nu miroase foarte bine, dar tratamentul este eficient, iar după ce părul se usucă mirosul dispare. De asemenea, în fiecare seară trebuie să-ți piepteni părul în toate direcțiile și să masezi ușor, circular timp de 10-15 minute pielea capului.
O zi cu zâmbet să ai!

2 răspunsuri:
| ღmerishorღ a răspuns:

Io folosesc placenta dupa ce ma spal.iti lasa parul fin si matasos...te pieptani mult mai usor.
Zper ca ti-am fozt de ajutor...
zbye-zbye...kiss

| Pm_Enia_1995 a răspuns:

Da, eu o folosesc. Desi la descriere scrie ca e pentru par decolorat, and stuff, eu sunt vopsita, si o folosesc pentru ca am primit-o cadou. Ideea e ca-mi face foarte bine la par, il face stralucitor, fin si moale. Eu mi-l indrept mereu(in fiecare zi), iar asta cred ca-i diminueaza din efectul sanatos pe care Crema Midollo & Placenta ii ofera parului, dar il simt altfel de cand folosesc crema/masca/ce-o fii. Si-mi place mult de tot cum miroase!
Daca o recomand? Da, si vreau sa mi-o cumpar din nou dupa ce se termina. E ieftina, multa, si-si merita banii.