| anonim_4396 a întrebat:

Mersul la sauna ma va ajuta sa scap de celulita?

10 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Celulita o poti elimina prin masaj zilnic a locurilor afectate si prin exercitii fizice.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Da, elimina toxinele din organism, dar ai nevoie si de o dieta prin care sa reduci caloriile.

| adyth a răspuns:

Da' mai bine ai face sport decat sauna big grin

Shin
| Shin a răspuns:

Nu prea... ai sa elimini apa, pe care ai sa o reasimilezi data viitoare cand bei. Totusi ajuta sa purificarea organismului de toxine prin transpiratie puternice. Este sanatos.
Shin.

| marsy a răspuns:

Sauna ajuta la eliminarea celulitei... nu elimina doar apa...

| CrucifiedCountess a răspuns:

Ma fa si niste abdomene etc.ca la scoalahee hee

| dispe a răspuns:

Cumpara un burete poros si cat timp stai la sauna maseaza zonele afectate. Nu e mare lucru dar ajuta. E nevoie de timp. Eu merg la un salon cu tot felul de terapii si merita. Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca ai sa combini sedintele de sauna cu practicarea sportului, masaj anticelulita si dieta corespunzatoare - atunci da, sauna o sa aiba un efect foarte bun. Nu astepta insa ca celulita sa dispara de la sedintele de sauna per se.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Da, este o alternativă.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De ce nu folosesti colanti anticelulita? eu asa am scapat. i-am folosit 2 luni, din primele 2 saptamani au inceput sa se faca vazute efectele. acesti colanti au incorporate niste microcapsule ce ajuta la eliminarea grasimilor. nu sunt ca cei obisnuiti, sunt mai subiri, ii poti purta si vara, 2-3 ore pe zi. la mine au avut efect si sunt multumita. firma de unde mi i-am luat eu se afla pe net, este un magazin online, comanda se face online, livrarea la domiciliu. daca vrei sa tragi un ochi, aici se gasesc: http://www.tehnica-medicala.ro/......oducts.php