| MalleusMaleficarum a întrebat:

Mi-am decolorat părul astăzi pentru a doua oară săptămâna aceasta deoarece nu am fost mulţumită de rezultat prima dată (nu mi s-a decolorat părul mai deloc) şi am aflat ulterior că nici decolorantul nu era bun (nu era destul de puternic ţinând cont că era prima mea decolorare, prima dată am folosit unul 9% iar acum unul de 12%). Culoarea mea naturală este un şaten deschis. Însă nu s-a decolorat tot, la spate am observat că am câteva şuviţe verzi. Ştiţi cumva de ce? I s-a mai întâmplat cuiva? Trebuie să îmi mai decolorez părul o dată pentru a scăpa de ele?

Răspuns Câştigător
| Kasia a răspuns:

Nu e necesar sa il decolorezi inca o data.Foloseste o vopsea blonda(cred ca va acoperi acele suvite verzi).

4 răspunsuri:
| Classy a răspuns:

Cel mai bine mergi la salon pentu a remedia problema. daca tot incerci acasa diferite decolorante o sa ai suvite de toate nuantele in cap.

| Bondarel99 a răspuns:

Foloseste samponul silver reflex de la kallos si o sa inlature toate nuantele de verde, galben pui sau roscat, ii da o tenta foarte frumoasa cenusie.

| MalleusMaleficarum explică (pentru Bondarel99):

Nu pot, deoarece pentru a mă vopsi cum doresc, trebuie să am vârfurile blonde.

| anonim_4396 a răspuns (pentru MalleusMaleficarum):

Samponul iti ia nuanta pui din par. http://www.andazelenca.com/......ilver.html

Probabil nu s-a distrus picmentul cum trebuie in unele parti, incearca cu o vopsea.