| SunGoesDown a întrebat:

Mi-am luat vopsea semipermanenta albastra de pe gotica de la firma Directions. Pe cutie zice ca dupa ce astept 15 minute, trebuie sa il clatesc doar, dar nu ramane culoarea in exces? si daca il samponez nu se duce? e vopsea semipermanenta.

Răspuns Câştigător
| JustSmileK a răspuns:

Nu ramane in exces, dar nu vrei sa o tii 5 minute ca nu se mai prinde nimic. laughing Si nu trebuie samponat dupa ce o dai jos, abia la a 2a spalare, si culoarea o sa se duca cam intre 15-20 de spalari.

| SunGoesDown explică (pentru JustSmileK):

Adica dupa ce clatesc vopseaua nu-l mai samponez, nu?

| JustSmileK a răspuns (pentru SunGoesDown):

Nu, poti sa dai doar cu un balsam daca ai.

4 răspunsuri:
| MadRaven a răspuns:

Buna!
Nu ramane in exces, poti sa o tii chiar si 10 min.
Numai bine!happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am avut si eu. Pentru o culoare foarte intensa trebuie sa stai cu ea 50 de minute asa. Eu ma spalam si cu sampon dupa vopsire. Desi unii spun ca e mai bine sa nu te speli cu sampon si sa stai 3 zile nespalata ca sa se fixeze. Daca esti blonda o sa tine mai mult pe par, oricum trebuie sa iti decolorezi parul ca sa ai o culoare intensa.